Хронологія російського вторгнення в Україну (лютий 2022)
Хронологія російського вторгнення в Україну, лютий 2022
Підготовка до вторгнення
Російська Федерація давно висловлювала свої претензії на Україну, вважаючи її частиною своєї історичної території. У 2014 році росія анексувала Крим і підтримала сепаратистів на Донбасі, розпочавши військовий конфлікт на сході України. У 2021 році росія почала нарощувати свої військові сили біля кордонів України, що викликало занепокоєння міжнародної спільноти.
Початок вторгнення
24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Атака була здійснена одночасно з трьох напрямків: з півночі, зі сходу та з півдня. Російські війська швидко просунулись углиб території України, захоплюючи міста та населені пункти і завдаючи великої шкоди інфраструктурі.
Опір українців
Українські військові та добровольчі формування чинили опір російському вторгненню, завдаючи агресору значних втрат у живій силі та техніці. Збройні Сили України зуміли зупинити просування російських військ на багатьох напрямках і навіть перейти в контрнаступ.
Гуманітарна криза
Російське вторгнення в Україну викликало гуманітарну кризу. мільйони людей були вимушені залишити свої домівки з-за бойових дій, багато з них опинилися в скрутному матеріальному становищі. Міжнародна спільнота надає Україні гуманітарну допомогу, проте її масштаби все ще недостатні.
Дипломатичні зусилля
Після початку російського вторгнення країни-члени НАТО та інші держави світу засудили дії росії та запровадили проти неї санкції. ООН прийняла резолюцію, яка закликає Росію вивести свої війська з України. Однак, поки що дипломатичні зусилля щодо припинення війни не дали результатів.
Висновки
Російське вторгнення в Україну є одним із наймасштабніших конфліктів в Європі після Другої світової війни. Війна завдала величезних руйнувань українським містам і селам, загинули тисячі людей, мільйони стали біженцями. Міжнародна спільнота надає Україні військову та гуманітарну допомогу, проте війна триває.
Питання, що часто задаються:
- Які були причини російського вторгнення в Україну?
- Де почалися перші бойові дії?
- Який опір чинило українське військо російським окупантам?
- Яка гуманітарна ситуація в Україні станом на сьогодні?
- Які дипломатичні зусилля були зроблені для припинення війни?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень