https://reporter.zp.ua

Гвіздів

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Гвіздів: історія, населення, географія та видатні місця

Географія

є селом, розташованим у Рівненській області України, приблизно за 50 кілометрів на схід від міста Рівне. Воно є частиною Корецької міської громади, адміністративним центром якої є місто Корець.

Гвіздів розташований на березі річки Гвіздка, у мальовничому лісистому регіоні Волинської височини. Село має загальну площу близько 4 квадратних кілометрів.

Історія

Перша згадка про Гвіздів датується 1545 роком, що робить його одним із найстаріших населених пунктів у Рівненській області. У 16 столітті село було власністю литовських князів Радзивіллів, які побудували тут замок і костел.

У 18 столітті Гвіздів став центром католицького приходу. У 19 столітті село зазнало значного економічного зростання завдяки розвитку місцевої промисловості, зокрема пивоваріння та млинарства.

Населення

Згідно з переписом 2001 року, населення Гвіздова становило 1228 осіб. Більшість населення є українцями, з невеликою часткою поляків та інших етнічних груп.

Видатні місця

Костел Святої Анни (17 століття) – величний католицький костел, який вважається архітектурною пам'яткою національного значення. Він був збудований князями Радзивіллами і є одним із найкращих зразків барокової архітектури в Україні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Гвіздівський замок (16 століття) – руїни замку Радзивіллів, який був свого часу одним із найбільших і найпотужніших замків у Волинській області. Зараз від замку залишилися лише фрагменти стін і веж.

Державний історико-культурний заповідник "Гвіздовський замок" – заповідник, який охоплює територію Гвіздівського замку та прилеглі території. Він був створений у 2013 році з метою захисту історичної спадщини та сприяння туризму.

Парк "Веселка" – парк відпочинку, розташований на березі річки Гвіздка. Тут є дитячі майданчики, альтанки для відпочинку, місця для риболовлі та прогулянок.

Гвіздів – це мальовниче історичне село, яке пропонує відвідувачам багато чого, починаючи від архітектурних пам'яток і закінчуючи природною красою. З його багатим минулим, унікальними місцями та гостинними жителями, Гвіздів є привабливим місцем для всіх, хто цікавиться культурою та історією України.

Часто задавані питання

  1. Де знаходиться село Гвіздів?
  2. Яка історія Гвіздова?
  3. Яке населення Гвіздова?
  4. Які видатні місця є в Гвіздові?
  5. Що таке Державний історико-культурний заповідник "Гвіздовський замок"?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".