https://reporter.zp.ua

Гупало Деонісій Мусійович

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Гупало Денис Мусійович: український революціонер і військовий діяч

Гупало Денис Мусійович: життя і боротьба

Гупало Денис Мусійович був українським революціонером, військовим діячем часу УНР та радянсько-української війни. Він народився 10 березня 1898 року в селі Нова Осота Чигиринського повіту Київської губернії (нині Кіровоградська область). Гупало походив з селянської родини, але здобув освіту вчителя. Під час Першої світової війни він служив в російській армії, але після розпаду Російської імперії повернувся додому і приєднався до українського національно-визвольного руху.

Отаман Чорного лісу

Він працював у підпіллі і наповнював свої сили. Незабаром Гупало став одним з лідерів повстанського руху на Черкащині, а згодом його обрали отаманом Чорного лісу. Чорний ліс – це лісовий масив, розташований на території сучасних Черкаської і Кіровоградської областей. Він став базою для повстанських загонів Гупала, які вели боротьбу проти радянської окупації України. Гупало був відважним і рішучим воєначальником, який користувався великою повагою серед повстанців. Його загін завдавав відчутних ударів по радянській владі.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Боротьба проти радянської окупації

Радянська влада намагалася придушити повстанський рух на Черкащині, але всі її спроби були безуспішними. Гупало і його загони ефективно використовували партизанську тактику, завдяки чому уникали прямих сутичок з переважаючими силами противника. Вони нападали на радянські гарнізони, знищували комуністів та їхніх прихильників, зривали їхні плани і паралізували їхню владу на окупованих територіях.

Загибель Гупала

Громадянська війна в Україні закінчилася поразкою українських національних сил, і Гупало був змушений відступити зі своїми загонами на територію Польщі. У 1923 році він повернувся в Україну, щоб продовжити боротьбу проти радянської влади. Однак його було заарештовано чекістами і розстріляно 9 лютого 1923 року в Києві.

Гупало і Козир: дві різні долі

Цікавим є те, що одним з родичів Гупала був Михайло Сидорович Козир, який був червоним козаком і партизаном анархо-комуністичного спрямування. Він був одним з організаторів і керівників збройної боротьби за народовладдя на Алтаї в 1920-х роках. Козир воював проти білогвардійців і радянських військ, але після розгрому повстанського руху на Алтаї був схоплений і розстріляний в 1930 році.

Висновок

Гупало Д. М. і Козир М.С. – дві різні, але водночас цікаві постаті в українській історії. Вони були учасниками громадянської війни, але опинилися по різні боки барикад. Гупало боровся за незалежність України, а Козир – за свій ідеал анархо-комунізму. Обидва вони були хоробрими і відданими своїм ідеалам, але їхні долі склалися по-різному. Гупало загинув молодим, а Козир пережив його на кілька років, але теж був розстріляний.

Питання, що часто задаються

  1. Хто такий Гупало Денис Мусійович?
  2. Яку роль він відіграв у громадянській війні в Україні?
  3. Чому Гупало називали Отаманом Чорного лісу?
  4. Які методи боротьби використовували загони Гупала?
  5. Яка доля спіткала Гупала?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 31 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".