Гриб зимовий
Редактор: Михайло МельникГриб Зимовий (Flammulina velutipes)
Загальні відомості
Гриб зимовий (Flammulina velutipes (Curtis) Singer; Collybia velutipes (Kurt. ex Fr.) Kumm.) — їстівний деревний гриб роду Flammulina родини Marasmiaceae. У народі має назви вербівка, лубинка зимова, фламуліна.
Гриб зимовий відрізняється своєю стійкістю до низьких температур і здатністю плодоносити взимку. Він широко поширений у лісах Північної півкулі.
Морфологія
Капелюшок
Капелюшок гриба зимового невеликий, діаметром 2-7 см. Форма капелюшка спочатку опукла, з підвернутим краєм, згодом стає плоскою з невеликим горбочком по центру. Колір капелюшка варіюється від жовтуватого до жовто-коричневого, на поверхні часто присутні клейкі лусочки.
Ніжка
Ніжка гриба зимового циліндрична, висотою 0,5-12 см і товщиною 0,2-1 см. Колір ніжки жовтуватий або жовто-коричневий, біля основи часто темно-коричневий. Поверхня ніжки волокниста, з поздовжніми смугами.
М'якуш
М'якуш гриба зимового тонкий і білий. Смак м'якоті м'який, з приємним грибним ароматом.
Екологія та поширення
Гриб зимовий широко поширений у лісах з помірним кліматом Північної півкулі. Його можна зустріти як на листяних, так і на хвойних деревах, особливо на вербі та тополі. Плодоносить групами на мертвій або ослабленій деревині.
Гриб зимовий відрізняється своєю холодостійкістю. Здатний плодоносити впродовж усієї зими, за умови відсутності тривалих морозів.
Харчова цінність
Гриб зимовий є їстівним і має добрі смакові якості. Його можна вживати в їжу в смаженому, вареному та маринованому вигляді.
У грибі зимовому містяться білок, вуглеводи, вітаміни та мінеральні речовини. Зокрема, в його складі є вітаміни групи B, вітамін D, калій, магній і фосфор.
Вирощування
Гриб зимовий можна вирощувати в штучних умовах. Для цього використовують субстрат, що складається з соломи, тирси або іншої органічної сировини.
Вирощування гриба зимового відбувається в теплицях або спеціальних приміщеннях з контрольованим кліматом. Гриби виростають до їстівного розміру протягом декількох місяців.
Медичне застосування
Грибу зимовому приписують деякі лікарські властивості. Він містить біологічно активні речовини, які мають протизапальні, антибактеріальні та протипухлинні властивості.
Проте наукові дослідження цих властивостей ще продовжуються, і для підтвердження їхньої ефективності потрібні додаткові випробування.
Гриб зимовий — цінний їстівний гриб, який відрізняється стійкістю до низьких температур і здатністю плодоносити взимку. Він широко поширений у лісах Північної півкулі і має добрі смакові якості. Крім того, грибу зимовому приписують деякі лікарські властивості.
Запитання, що часто задаються
- Чи можна вживати гриб зимовий у їжу сирим?
Ні, гриб зимовий необхідно термічно обробити перед вживанням у їжу. - Який найкращий спосіб зберігання гриба зимового?
Гриб зимовий найкраще зберігається в холодильнику, в закритій ємності, протягом 3-5 днів. - Чи можна заморожувати гриб зимовий?
Так, гриб зимовий можна заморожувати у відвареному або смаженому вигляді, на термін до 6 місяців. - Чи отруйний гриб зимовий?
Ні, гриб зимовий не є отруйним. Він відрізняється від отруйних видів відсутністю кілечка на ніжці та приємним грибним ароматом. - Де можна знайти гриб зимовий у природі?
Гриб зимовий можна знайти в лісах поблизу струмків, річок та інших водойм, на мертвій або ослабленій деревині листяних та хвойних порід.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень