https://reporter.zp.ua

Горіх маньчжурський

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Горіх маньчжурський (Juglans mandshurica Maxim.) – цінне дерево з родини горіхових

Класифікація та розповсюдження


Го́ріх маньчжу́рський (лат. Juglans mandshurica) – листяне дерево, вид роду Горіх (Juglans) родини Горіхові (Juglandaceae).
Вид поширений на Далекому Сході: Приморському та Хабаровському краях (росія), на північному сході Китаю (Маньчжурія) та на Корейському півострові (Північна Корея)
Крона дерева широка, розлога. Листки перистоскладні, складаються з 9-17 листочків. Квітки однодомні. Плоди великі, овальні, з товстою, твердою шкаралупою. Ядро горіха їстівне, багате на жири, білки та вітаміни.

Ботанічний опис


Горіх маньчжурський – гарне дерево, яке може досягати висоти 25 м. Стовбур у дерева прямий, покритий сірою корою з поздовжніми тріщинами. Листя перисте, складається з 9-17 листочків, кожен з яких має довжину 5-10 см. Листочки яйцевидної або ланцетної форми, з зубчастим краєм.
Квітки горіха маньчжурського однодомні, непоказні, зібрані в суцвіття – сережки. Тичинкові сережки розташовані на кінцях пагонів, маточкові – в пазухах листків.
Плоди горіха маньчжурського – горіхи, що дозрівають у вересні-жовтні. Горіхи великі, овальні, довжиною до 5 см. Шкаралупа горіха товста, тверда, дерев’яниста. Ядро горіха їстівне, багате на жири, білки та вітаміни.

Корисні властивості


Горіх маньчжурський має лікувальні властивості. кора дерева містить дубильні речовини, які мають в’яжучу, протизапальну та антимікробну дію. Препарати з кори горіха маньчжурського застосовують при розладах травлення, шкірних захворюваннях та інших хворобах.
Листя горіха маньчжурського містять фітонциди, які згубно діють на мікроби. Відвар листя горіха маньчжурського використовують для полоскання горла при ангіні, стоматиті та інших захворюваннях ротової порожнини.
Плоди горіха маньчжурського містять вітаміни А, С і Е, а також мікроелементи – калій, кальцій, магній, фосфор і залізо. Вживання горіхів маньчжурського в їжу сприяє зміцненню імунітету, поліпшенню роботи серцево-судинної системи та мозку.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Застосування


Горіх маньчжурський – цінна харчова рослина. Ядра горіхів їдять сирими, смаженими і підсушеними. З них готують олію, яку використовують в кулінарії і косметології.
Деревина горіха маньчжурського міцна, тверда і красива. Її використовують для виробництва меблів, музичних інструментів і інших виробів.
Кора горіха маньчжурського містить дубильні речовини, які використовують для дублення шкіри.
Листя горіха маньчжурського багаті на фітонциди, які згубно діють на мікроби. Відвар листя горіха маньчжурського використовують у народній медицині для лікування різних захворювань.

Особливості вирощування


Горіх маньчжурський – невибаглива рослина. Він росте на різних ґрунтах, але краще розвивається на суглинках і супіщаних ґрунтах. Дерево любить сонячні місця, але може переносити і невелике затінення.
Горіх маньчжурський легко розмножується насінням. Насіння висівають восени або навесні. Сіянці з’являються через 3-4 тижні.
Подальший догляд за горіхом маньчжурським полягає в поливі, розпушуванні ґрунту і видаленні бур’янів. Дерево починає плодоносити через 5-7 років після посадки.

Висновок


Горіх маньчжурський – цінна деревина, харчова та лікарська рослина. Дерево широко використовується в народній медицині та косметології. Горіх маньчжурський невибагливий у вирощуванні, тому його можна вирощувати в різних кліматичних умовах.

Поширені запитання



  1. Де росте горіх маньчжурський?

  2. Які корисні властивості має горіх маньчжурський?

  3. Як застосовують горіх маньчжурський у народній медицині?

  4. Як вирощувати горіх маньчжурський?

  5. Коли починає плодоносити горіх маньчжурський?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 01 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".