https://reporter.zp.ua

Гаюк Ірина Яківна

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ірина Яківна Гаюк: Культуролог, Письменник, Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Біографія

Ірина Яківна Гаюк народилася 8 липня 1965 року в місті Червоноград Львівської області. У 1988 році закінчила філологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. Після закінчення університету працювала вчителем української мови та літератури в середній школі. У 1995 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Культурна самоідентифікація української інтелігенції в ХХ столітті». У 2002 році захистила докторську дисертацію на тему «Українська культура в контексті європейської: історія та сучасність».

Наукова і творча діяльність

Ірина Гаюк є автором понад 200 наукових праць, у тому числі 10 монографій. Її дослідження охоплюють широкий спектр питань культурології, зокрема історію української культури, українську культуру в контексті європейської, культурну самоідентифікацію української інтелігенції та сучасні процеси в українській культурі.

Ірина Гаюк також є відомою письменницею. Вона написала ряд повістей та оповідань, які були опубліковані в різних літературних журналах. У 2005 році вийшла в світ її перша книга «Культурна самоідентифікація української інтелігенції в ХХ столітті», яка була відзначена Національною премією України імені Тараса Шевченка. У 2010 році вийшла в світ її друга книга «Українська культура в контексті європейської: історія та сучасність», яка також була відзначена Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Нагороди і відзнаки

Ірина Гаюк була нагороджена низкою нагород і відзнак, зокрема:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

  • Національна премія України імені Тараса Шевченка (2005, 2010)
  • Державна премія України в галузі науки і техніки (2006)
  • Премія «Золоте перо» (2007)
  • Премія «Срібний лев» (2009)
  • Премія «Глобус» (2011)

Громадська діяльність

Ірина Гаюк є активним громадським діячем. Вона є членом президії Національної спілки письменників України, членом Національної академії наук України, членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Вона також є головою правління благодійного фонду «Культурна спадщина України».

Значення творчості

Творчість Ірини Гаюк має велике значення для української культури. Її дослідження в галузі культурології допомогли глибше зрозуміти історію української культури, її місце в європейському культурному просторі та сучасні процеси в українській культурі. Її літературна творчість також має велике значення для української літератури. Її твори відзначаються високим художнім рівнем, вони написані живою і образною мовою. Вони користуються великою популярністю серед читачів і були перекладені багатьма мовами світу.

Ірина Яківна Гаюк – яскравий представник української культури. Вона є талановитим культурологом, письменником та громадським діячем. Її творчість має велике значення для України та розвитку української культури.

  1. Хто така Ірина Яківна Гаюк?
  2. Які основні напрямки наукової діяльності Ірини Гаюк?
  3. Які основні теми творчості Ірини Гаюк?
  4. Які нагороди та відзнаки отримала Ірина Гаюк?
  5. Яке значення має творчість Ірини Гаюк для української культури?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".