Дробишева Ніна Іванівна
Дробишева Ніна Іванівна – Легенда Радянського і Російського Кіно
Біографія
Ніна Іванівна Дробишева народилася 21 липня 1939 року в Ленінграді (нині Санкт-Петербург). Дівчинка з ранніх років тяжіла до мистецтва і вступила до Ленінградського державного інституту театру, музики і кінематографії. Після закінчення навчання Дробишева влаштувалася в Ленінградський театр ім. Ленінського комсомолу.
Театральна Кар'єра
На сцені Ленінградського театру ім. Ленінського комсомолу Дробишева зіграла безліч яскравих ролей. Актриса створила образи дівчини з плакату (вистава "Звичайне диво"), Паші (вистава "Старший син"), Алевтини (вистава "Якісь не такі"). За свою талановиту акторську гру вона була двічі нагороджена Державною премією РРФСР (у 1971 і 1978 роках) і отримала звання "Народна артистка РРФСР" у 1985 році.
Кінематографічна Кар'єра
Дебют Дробишевої в кіно відбувся в 1962 році у фільмі "Цього не можна забувати". Однак справжню популярність їй принесла роль Вероніки у фільмі Станіслава Говорухіна "Вертикаль" (1966). Після цього послідували такі значні кінокартини з участю Дробишевої: "Я крокую по Москві" (1963), "Людина нізвідки" (1967), "Відпустка за сімейними обставинами" (1978), "Доля" (1977), "Москва сльозам не вірить" (1979), "АССА" (1987).
Почесні Звання та Нагороди
За свою творчу діяльність Ніна Іванівна Дробишева була удостоєна численних почесних звань і нагород:
- Заслужена артистка РРФСР (1974)
- Народна артистка РРФСР (1985)
- Лауреат двох Державних премій РРФСР (1971, 1978)
- Орден "За заслуги перед Вітчизною" IV ступеня (2010)
Особисте Життя
Ніна Дробишева була одружена з актором Анатолієм Азо та режисером Станіславом Говорухіним. Актриса померла 27 липня 2023 року в Москві у віці 84 років.
Фільмографія
- "Цього не можна забувати" (1962)
- "Я крокую по Москві" (1963)
- "Вертикаль" (1966)
- "Людина нізвідки" (1967)
- "Король Лір" (1970)
- "Відпустка за сімейними обставинами" (1978)
- "Доля" (1977)
- "Москва сльозам не вірить" (1979)
- "АССА" (1987)
- "Таксі-блюз" (1990)
- "За тридев'ять земель" (1993)
- "Про що мовчать жінки" (2001)
Вшанування Пам'яті
У пам'ять про Ніну Дробишеву названо:
- Пам'ятник у Санкт-Петербурзі (2022)
- Вулиця в місті Лошиця (Білорусь)
Ніна Іванівна Дробишева назавжди залишиться в історії радянського і російського кіно як талановита і харизматична актриса, яка подарувала нам незабутні ролі в більш ніж 100 фільмах і спектаклях.
Часто Задаються Питання
- Коли і в якому місті народилася Ніна Дробишева?
- 21 липня 1939 року в Ленінграді (нині Санкт-Петербург)
- У якому році Дробишева отримала звання "Народна артистка РРФСР"?
- 1985
- Який фільм приніс Дробишевій всесоюзну популярність?
- "Вертикаль" (1966)
- Скільки разів Дробишева була нагороджена Державною премією РРФСР?
- Двічі (у 1971 і 1978 роках)
- У якому році померла Ніна Дробишева?
- 27 липня 2023 року