https://reporter.zp.ua

Дмитро Луценко (монета)

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Дмитро Луценко: голос душі українського народу

Ювілейна монета, присвячена Дмитру Луценку

У 2006 році Національний банк України випустив ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену 85-річчю від дня народження Дмитра Омеляновича Луценка (1921-1989) – видатного українського поета-пісняра, автора текстів багатьох відомих і улюблених народом пісень.

Монета як данина пам’яті

Монета виготовлена з нейзильберу і має діаметр 31 мм. Її тираж склав 50 000 екземплярів. На аверсі монети зображено портрет Дмитра Луценка, а на реверсі – текст його вірша “Києве мій” та мелодія пісні “Мамина вишня”.

Ця ювілейна монета є даниною пам’яті та вшануванням творчості Дмитра Луценка – талановитого поета, пісняра і композитора, чиї твори стали невід’ємною частиною української культури.

Творчий шлях Дмитра Луценка

Дмитро Луценко народився 15 травня 1921 року в селі Березова Рудка Полтавської області. З дитинства він захоплювався музикою і літературою, писав вірші і пісні. Після закінчення школи в 1939 році служив в армії, а потім працював у редакції газети “Ленінська правда” в Полтаві.

У 1941 році з початком війни Дмитро Луценко пішов на фронт. Він воював на різних фронтах, був поранений і потрапив у полон. Після звільнення з полону в 1944 році продовжив службу в армії, де служив до 1947 року.

Після звільнення з армії Дмитро Луценко працював у редакції газети “Соціалістична Полтавщина”. У 1958 році він переїхав до Києва, де працював у редакціях газет “Робітнича газета” та “Літературна Україна”.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Перші пісні Дмитра Луценка з’явилися в друку в 1947 році. За своє життя він написав понад 200 пісень, багато з яких стали справжніми хітами. Серед найвідоміших пісень Дмитра Луценка – “Києве мій”, “Сивина”, “Фронтовики”, “Мамина вишня”, “Осіннє золото”.

Значення творчості Дмитра Луценка

Творчість Дмитра Луценка є невід’ємною частиною української культури. Його пісні відзначаються глибоким ліризмом, щирістю та народністю. Вони стали улюбленими для багатьох поколінь українців, їх співають і на концертах, і в родинному колі.

Дмитро Луценко помер 10 жовтня 1989 року в Києві. Але його пісні продовжують жити і звучати, приносячи людям радість і надію.

Пам’ять про Дмитра Луценка

Після смерті Дмитра Луценка йому було встановлено пам’ятник у рідному селі Березова Рудка. Також ім’ям Дмитра Луценка названо вулиці в Києві, Полтаві та інших містах України.

У 2006 році, до 85-річчя від дня народження Дмитра Луценка, Національний банк України випустив ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену його творчості.

Висновок

Дмитро Луценко – видатний український поет-пісняр, чия творчість стала невід’ємною частиною української культури. Його пісні відзначаються глибоким ліризмом, щирістю та народністю. Вони стали улюбленими для багатьох поколінь українців, їх співають і на концертах, і в родинному колі.

Пам’ять про Дмитра Луценка зберігається в його піснях, які продовжують жити і звучати, приносячи людям радість і надію.

Питання, що часто задаються

  1. Коли народився Дмитро Луценко?

    Дмитро Луценко народився 15 травня 1921 року в селі Березова Рудка Полтавської області.

  2. Які найвідоміші пісні Дмитра Луценка?

    Серед найвідоміших пісень Дмитра Луценка – “Києве мій”, “Сивина”, “Фронтовики”, “Мамина вишня”, “Осіннє золото”.

  3. Коли помер Дмитро Луценко?

    Дмитро Луценко помер 10 жовтня 1989 року в Києві.

  4. Де встановлено пам’ятник Дмитру Луценку?

    Пам’ятник Дмитру Луценку встановлено в його рідному селі Березова Рудка Полтавської області.

  5. Коли Національний банк України випустив ювілейну монету, присвячену Дмитру Луценку?

    Національний банк України випустив ювілейну монету, присвячену Дмитру Луценку, в 2006 році, до 85-річчя від дня його народження.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".