Для чого використовуються ДСП-плити?

дсп

в даний час будівельна індустрія пропонує споживачам широкий асортимент деревно-стружкових плит (дсп). дсп-плити у львові можно придбати на сайті https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dsp/. у чому причина популярності цього виду будматеріалів, де він знаходить застосування?

переваги та недоліки дсп

деревно-стружковими плитами називають моноліт з пресованої тирси. виготовляють плити з відходів деревообробного виробництва і неліквідної деревини. але при цьому дсп має безперечні переваги, а саме:

 • дешевизна. плити з цього матеріалу істотно дешевше звичайних виробів з дерева.
 • легкість і швидкість обробки.
 • однорідність форми, відсутність сучків, порожнин.
 • хороша звуко- і теплоізоляція.
 • зручність в обробці і установці.

все ж дсп-плити мають і деякі недоліки:

 • невисока вологостійкість.
 • міцність нижче, ніж у цільнодерев’яних конструкцій.
 • просочення формальдегіду смолою, випари якої шкідливі для здоров’я.

сучасна промисловість навчилася компенсувати ці недоліки спеціальною обробкою плит. існує безліч різновидів дсп-плит, які розрізняються по вологостійкості, кількості шарів, щільності, вогнестійкості, показниками вмісту формальдегіду та ін.

дсп в будівництві

сучасне будівництво важко уявити без використання дсп. переважно цей матеріал використовується для наступних робіт:

Є питання? Запитай в чаті з ШІ!

 1. підкладка для підлоги або «чорнова підлога». перед настиланням покриття підлоги за допомогою дсп-плит вирівнюється поверхня, на яку вже встановлюється «чистова» підлога. для цієї мети використовуються марки дсп з високою вологостійкістю.
 2. міжкімнатні перегородки. за допомогою дсп вони легко встановлюються, а в разі необхідності настільки ж легко переносяться. для монтажу використовують спеціальний каркас з металу або дерева, на який навішуються плити. для перегородок зазвичай використовують ламіновану дсп.
 3. двері і підвіконня. тут також використовують плити з ламінуванням. для підвіконь вибираються марки з підвищеною вологостійкістю.
 4. вирівнювання стелі. установка на стелю дсп-плит полегшує монтаж стельового покриття і помітно покращує звукоізоляцію.
 5. покрівля. у приватних і дачних будинках дсп застосовується для покриття обрешітки. цей вид роботи також вимагає вологостійких сортів плит.
 6. для опалубки при бетонуванні фундаментів. перевагою дсп-плит при проведенні цього виду робіт є ідеально рівна поверхня опалубки.
 7. для установки тимчасових конструкцій при будівництві будинків (наприклад, в будівельних лісах).

виготовлення меблів

оскільки меблі завжди знаходиться всередині житлового приміщення, то для її виготовлення беруть плити з низьким вмістом формальдегіду. головним чином, матеріал служить для виробництва полиць і стелажів, шаф, письмових і комп’ютерних столів, каркасів ліжок. функціонально меблі з дсп нічим не відрізняється від виробів з дерева, але при цьому набагато дешевше. проблема лише в тому, що дсп не відрізняється особливою міцністю, тому з неї виготовляють деталі, на які не передбачається велике динамічне навантаження.

сфера застосування дсп-плит досить широка, а вдосконалення технології виготовлення ставлять їх в один ряд з самими затребуваними будівельними та оздоблювальними матеріалами.

Приєднуйтесь до нашого Телеграму: @news_reporter_ua

Залишити коментар

Опубліковано на 06 09 2021. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".