https://reporter.zp.ua

Денисюк Микола

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Денисюк Микола (1913—1976): Редактор, Видавець, Громадський і Церковний Діяч

Хто Такий Денисюк Микола?

Микола Денисюк – видатна постать української культури та релігійного життя середини 20-го сторіччя. Він був відомим редактором, видавцем, громадським та церковним діячем, який присвятив своє життя поширенню українських культурних цінностей та зміцненню національної ідентичності.

Раннє Життя та Освіта

Микола Денисюк народився 14 грудня 1913 року селі Костюхнівка, Вінницька область, тодішня Російська імперія. Його батьки, Василь і Юстина Денисюки, були селянами, які прищепили своїм дітям любов до рідної мови та культури.

У 1920-х роках Денисюк здобув початкову освіту в Костюхнівській школі, а потім продовжив навчання у Вінницькій гімназії. У 1931 році він вступив до Українського вільного університету у Празі, Чехословаччина, де вивчав філософію, богослов’я та педагогіку.

Кар’єра в Журналістиці та Видавничій Справі

Після повернення в Україну в 1936 році Денисюк став редактором часопису “Наша культура”, який видавався у Львові. Часопис був одним з провідних українських видань того часу і збирав видатних інтелектуалів та письменників.

У 1940 році Денисюк заснував власне видавництво “Космос”, яке видавало книги українських письменників, в тому числі Василя Стефаника, Богдана-Ігора Антонича, Олени Теліги та інших. Видавництво “Космос” відіграло важливу роль у збереженні та популяризації української літератури.

Громадська та Церковна Діяльність

Денисюк був активним учасником українського національного і релігійного відродження середини 20-го сторіччя. Він був членом Організації Українських Націоналістів (ОУН) та Української греко-католицької церкви.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Під час Другої світової війни Денисюк перебував у німецькому полоні, але був звільнений у 1944 році. Після війни він повернувся в Україну і продовжив свою громадську та церковну діяльність.

Редагування Релігійного Журналу “Богословія”

У 1960-х роках Денисюк став редактором релігійного журналу “Богословія”, який видавався в Римі. “Богословія” була одним з найавторитетніших українських релігійних видань того часу і публікувала статті з історії та богослов’я.

Висновок

Денисюк Микола був видатною постаттю української культури та релігійного життя середини 20-го сторіччя. Він присвятив своє життя поширенню українських культурних цінностей та зміцненню національної ідентичності. Його внесок у розвиток української культури та релігії незаперечний.

Часто Задаються Питання

  1. Хто був Микола Денисюк?
  2. Микола Денисюк був українським редактором, видавцем, громадським та церковним діячем.

  3. Де і коли народився Микола Денисюк?
  4. Микола Денисюк народився 14 грудня 1913 року в селі Костюхнівка, Вінницька область, Україна.

  5. Яку освіту здобув Микола Денисюк?
  6. Микола Денисюк здобув початкову освіту в Костюхнівській школі, а потім продовжив навчання у Вінницькій гімназії. У 1931 році він вступив до Українського вільного університету у Празі, Чехословаччина, де вивчав філософію, богослов’я та педагогіку.

  7. Чим займався Микола Денисюк у журналістиці та видавничій справі?
  8. Микола Денисюк був редактором часопису “Наша культура” та засновником видавництва “Космос”.

  9. У якій громадській та церковній діяльності брав участь Микола Денисюк?
  10. Микола Денисюк був членом Організації Українських Націоналістів (ОУН) та Української греко-католицької церкви.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 31 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".