https://reporter.zp.ua

Cyclocybe aegerita

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Cyclocybe aegerita – Опеньок тополиний

Загальний опис

Cyclocybe aegerita, відомий як Опеньок тополиний, є видом грибів роду Cyclocybe. Цей вид грибів був вперше описаний у 1887 році німецьким мікологом Паулем Клеменсом, а сучасну біномінальну назву йому було надано у 2014 році.Опеньок тополиний характеризується невеликою, плоскою або злегка вигнутою шапинкою, яка зазвичай має діаметр від 1 до 5 см. Колір шапинки може варіюватися від кремового до світло-коричневого, часто з жовтуватим відтінком. На поверхні шапинки можуть бути присутні дрібні лусочки.Гіменофор гриба складається з густих, злегка виїмчастих пластинок. Колір пластинок може варіюватися від блідо-рожевого до кремового або світло-коричневого. Споровий порошок білий або кремовий.Ніжка гриба зазвичай має довжину від 3 до 8 см і діаметр від 0,3 до 0,8 см. Ніжка може бути порожнистою або заповненою, а її колір, як правило, світліший, ніж у шапинки.

Екологія та поширення

Опеньок тополиний – це сапрофіт, який зустрічається на відмерлій деревині тополі та інших листяних дерев. Цей гриб широко поширений у помірних зонах Північної півкулі, включаючи Європу, Північну Америку та Азію.Найчастіше опеньок тополиний зустрічається в лісах, парках та садах. Він віддає перевагу вологим та затіненим середовищам і часто утворює щільні скупчення біля основи дерев.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Застосування

Опеньок тополиний не є їстівним, оскільки містить токсичні речовини, які можуть викликати розлади травлення. В деяких випадках при вживанні цього гриба були зафіксовані випадки отруєння.Проте, опеньок тополиний може мати певне значення в біологічному розкладанні відмерлої деревини, а також служить джерелом живлення для деяких комах.

Схожі види

Існує кілька видів грибів, які мають схожість з опеньком тополиним, включаючи:* Cyclocybe cylindracea (Опеньок осінній): відрізняється більш циліндричною ніжкою.* Cyclocybe graminicola (Опеньок луговий): відрізняється меншим розміром та зростанням на трав’янистих рослин.* Lyophyllum decastes (Опеньок білий): відрізняється більшим розміром та білим забарвленням шапинки.

Додаткова інформація

Опеньок тополиний – це не дуже поширений вид грибів, але його можна зустріти в певних середовищах проживання. Зважаючи на його токсичність, важливо уникати його вживання в їжу. Часто задавані питання1. Чи можна їсти опеньки тополині? Ні, не можна, вони токсичні.2. Де найчастіше зустрічається опеньок тополиний? Біля основи листяних дерев, особливо тополь.3. Якого розміру може досягати опеньок тополиний? Шапинка може мати діаметр до 5 см, а ніжка – довжину до 8 см.4. Чи є у опенька тополиного двійники? Так, існують схожі види, такі як опеньок осінній та опеньок луговий.5. Має опеньок тополиний якесь застосування? У біологічному розкладанні деревини та як джерело живлення для комах.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 06 12 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".