ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ПСИХОЗ ВІД ШИЗОФРЕНІЇ

чим відрізняється психоз від шизофренії?

психоз і шизофренія: зрозуміння основних термінів

шизофренія та психоз – два терміни, які часто викликають плутанину серед багатьох людей. хоча вони можуть мати деякі спільні ознаки, вони все ж таки відрізняються один від одного.

перш ніж ми глибше зануримося у розуміння відмінностей між психозом та шизофренією, давайте з’ясуємо їх основні визначення.

психоз – це психічний стан, який характеризується втратою зв’язку з реальністю. людина, яка досвідчує психоз, може мати галюцинації (сприймати щось, чого немає насправді) або уявні переконання (вірування в щось, що не має фактичного підґрунтя). психоз може бути спричинений багатьма факторами, такими як наркотики, алкоголь, травма, депресія або тривожність.

з іншого боку, шизофренія – це хронічний психічний розлад, що впливає на спосіб мислення, сприйняття, емоції та поведінку людини. цей розлад може включати епізоди психозу, але не обов’язково. люди з шизофренією можуть мати різні симптоми, такі як дезорієнтація, депресія, галюцинації, неорганізоване мислення та проблеми зі сприйняттям реальності.

відмінності в симптомах та тривалості

хоча і психоз, і шизофренія можуть мати схожі симптоми, такі як галюцинації і уявний діалог, їхні вияви можуть відрізнятися за тривалістю та інтенсивністю. у випадку психозу, симптоми можуть бути тимчасовими і проходити після лікування чи пройденої терапії. однак шизофренія є хронічним розладом, який може тривати протягом тривалого періоду часу і вимагати довгострокового лікування.

категорії шизофренії та психозу

одним з основних відмінностей між психозом і шизофренією є різні типи цих розладів. шизофренія має декілька категорій, у яких відрізняються симптоми та характеристики:

Є питання? Запитай в чаті з ШІ!

1. параноїдна шизофренія: люди з цим типом шизофренії часто мають галюцинації та уявні переконання, але залишаються відносно організованими та хорошо зорієнтованими у реальності.

2. спокійна шизофренія: цей тип шизофренії характеризується значними проблемами з мисленням та емоційною відгукуваністю. люди з цією формою розладу можуть мати дуже обмежене висловлювання, сірий стан та віддаленість.

3. республіка міст” шизофренія: люди з цією формою шизофренії можуть досвідчувати головні галюцинації, а також проблеми з мовленнєвою діяльністю та рухами тіла.

4. шизоафективний розлад: ця форма шизофренії включає елементи як шизофренії, так і афективного розладу, такого як манія або депресія.

з іншого боку, психоз може мати різні причини та категорії, такі як наркотична психоз, алкогольна психоз, психоз, спричинений депресією та багато інших.

лікування психозу та шизофренії

лікування психозу та шизофренії може відрізнятися залежно від діагнозу та стану людини. у випадку психозу, можуть призначатися антипсихотичні ліки або терапія, спрямована на виявлення та усунення основних причин психозу. однак шизофренія, як хронічний розлад, вимагає довгострокового плану лікування, який може включати ліки, терапевтичні сесії та підтримувальну психосоціальну терапію.

висновок

психоз і шизофренія можуть мати схожі симптоми, але все ж таки є значні різниці між ними. психоз – це тимчасовий стан, який може бути спричинений різними факторами. шизофренія, з іншого боку, є хронічним розладом, який вимагає тривалого лікування. розуміння цих відмінностей може допомогти в розпізнаванні та підходу до лікування цих психічних станів.

часто задавані питання:

1. які є головні симптоми психозу?
2. якщо у мене є психоз, чи означає це, що у мене є шизофренія?
3. як лікувати психоз?
4. чи може шизофренія проявлятися без симптомів психозу?
5. чи може шизофренія бути успадкована?

Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу: @news_reporter_ua

Залишити коментар

Опубліковано на 30 11 2023. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".