https://reporter.zp.ua

Чорноморська радянська республіка

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Координати: 44°43′00″ пн. ш. 37°46′00″ сх. д.

Зміст

 1. Створення та розпад
 2. Територія та населення
 3. Політичне життя
 4. Економіка
 5. Культура
 6. Значення Чорноморської Радянської Республіки

Створення та розпад

Чорноморська Радянська Республіка (ЧСР) була короткочасною радянською республікою, що існувала в 1918 році на території Кубані, Чорноморської губернії та Ставропольської губернії. Республіка була проголошена 13 травня 1918 року як частина Української Радянської Республіки. 30 травня 1918 року ЧСР вийшла зі складу України та оголосила про свою незалежність.

16 червня 1918 року ЧСР була окупована військами Добровольчої армії генерала Денікіна. Радянська влада в республіці була ліквідована.

Територія та населення

Територія ЧСР включала Краснодарський край, Ростовську область, Ставропольський край та Адигею. Площа республіки становила близько 160 тисяч квадратних кілометрів. Населення ЧСР на кінець 1917 року становило близько 7 мільйонів осіб. Переважну більшість населення складали українці, росіяни, адиги та інші національності.

Політичне життя

У політичному житті ЧСР домінувала Рада Народних Комісарів, яку очолював Ян Полуян. Республіка була поділена на округи, в яких створювалися місцеві ради.

У ЧСР діяли різні політичні партії, серед яких найбільш впливовими були більшовики, меншовики та есери.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Економіка

Економіка ЧСР базувалася на сільському господарстві. Основними культурами були пшениця, кукурудза, соняшник та виноград. Розвивалася також промисловість, зокрема металургія, машинобудування та текстильна промисловість.

Культура

У культурному житті ЧСР переважали революційні настрої. Створювалися нові театри, бібліотеки та музеї. Розквітала література та мистецтво.

Значення Чорноморської Радянської Республіки

Чорноморська Радянська Республіка зіграла важливу роль у подіях Громадянської війни в росії. Її утворення показало, що більшовики мають підтримку серед широких мас населення. Республіка стала одним з центрів Радянської влади на Півдні росії.

Разом з тим, коротке існування ЧСР показало, що створення радянських республік в умовах Громадянської війни не завжди було можливим.

Чорноморська Радянська Республіка була короткочасною, але важливою республікою в історії росії. Її створення та розпад продемонстрували складність та суперечність революційного процесу в країні.

Запитання, що часто задаються

 • Які основні причини створення ЧСР?
 • Яка була форма правління в ЧСР?
 • Хто очолював уряд ЧСР?
 • Який був економічний потенціал ЧСР?
 • Якими були основні культурні досягнення в ЧСР?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".