https://reporter.zp.ua

Чому виникають епідемії грипу? Відповідь дає сайт www.virusstop.com.ua

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

 www.virusstop.com.uaна сьогоднішній день у вчених накоплено багато матеріалу про грипозний вірус. збудником грипу вважається сімейство вірусів, які позначаються буквами а, в і с (латинський алфавіт). віруси, відрізняються між собою. не створюючи перехресного імунітету, людина, яка тільки перехворіла на грип а, може одразу, наприклад перехворіти грипом в.

причини виникнення епідемії грипу

сайт www.virusstop.com.ua містить багато корисної інформації про грип. зовнішні прояви вище вказаних вірусів грипу схожі між собою, хоча і викликаються різними збудниками. зазвичай, захворювання грипом с реєструється рідко (в основному хворіють діти). віруси типу а і в здатні викликати епідемічні хвилі по декілька раз на рік. данні віруси постійно проходять мутацію, викликаючи хвилю епідемічних захворювань. у населення звичайно не має імунітету до нового вірусу, тому дорослі і діти стають дуже сприйнятливі до захворювання.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

під час епідемій одночасно велика кількість людей за мінімальний термін часу може перехворіти на грип. після хвороби у швидко створюється імунітет до нового вірусу. це допомагає припинити поширення захворюваності на грип і епідемія згасає. хоча бувають випадки, коли реєструється повторна хвиля захворювань, які викликаються тим самим різновидом гриппу. дане явище пов’язано з особливостями людського імунітету. на відміну від таких вірусних захворювань, як наприклад чума або віспа, які залишають людині стійкий імунітет на все життя, грип по собі залишає зовсім нетривалий імунітет. тому людина може через деякий час знову захворіти гриппом того самого виду вірусу.

захворювання на грип можуть починатися в любий період року. проте спостереження доводять, що в основному епідемії грипу фіксуються в холодну пору року, адже в цей час вірус легко поширюється. це пояснюється багатьма факторами, по перше – люди більше часу проводять в приміщеннях, де вірус легко мігрує від однієї людини до іншої. по друге, значення має і переохолодження організму, що підвищує нахил до захворювань і різних після грипозних ускладнень. по третє, різко зменшується сонячне випромінення, а як відомо, сонячні промені добре дезінфікують повітря.

отже, до основних причин виникнення епідемій грипу можна віднести: природні умови, мінливість збудника і недосконалість імунітету.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 05 08 2017. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".