https://reporter.zp.ua

ЧОМУ ЦУЦЕНЯ КУСАЄ РУКИ?

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Цуценя від щеняти кусає все навколо – іграшки, меблі, ноги, а найчастіше – руки свого власника. Цей неприємний звичай може здатися дивним та викликати запитання у власників пухнастиків. Чому цуценя кусає руки і як з цим поводитися?

1. Тривала зубація

Один із основних факторів, що впливають на те, що цуценя кусає руки, – це тривала зубація. Коли щенячі зубки ростуть, у них болить ясна. У такий спосіб цуценя намагається заспокоїти біль і знайти полегшення шляхом нагризання предметів навколо себе, у тому числі і рук.

Як розуміти, що цуценя зазнає зубації? Ці процес може тривати від 3 до 7 місяців. У цей час, як правило, ростуть молочні зуби та заміняються на постійні. Якщо ваше цуценя активно кусає руки, можливо, це ознака початку або активної фази зубаці.

1.1 Як допомогти цуценяті зубочисткою?

Існує декілька способів допомогти цуценяті зубочисткою без шкоди для його здоров’я та поведінки. Один з них – придбання спеціальних жувальних іграшок, які допоможуть заспокоїти біль у яснах та одночасно доглядати за зубами цуценяти.

Другий спосіб – навчання цуценяти правила поведінки зі стороною рук. Коли цуценя починає кусати власника, його слід покарати, але не фізично. Можна гучно крикнути “Ай!” або зупинити активну гру на деякий час. Головне – не впадати в екстремальність і не вдаряти цуценя, що може лише посилити агресивну поведінку.

2. Забава та енергія

Щеняцьі – це живі тваринки, що повні енергії та задору. Їм завжди необхідно постійно щось робити та займатися. Іноді їх натхнення приносить їх до рук власника, і вони кусають їх з простої задоволення забави. Ця поведінка може бути спричинена бажанням гратися, встановлювати свою свердло на території цуценяти чи розігрувати власника.

Як позбутися такої поведінки та захистити руки від укусів? Пропонуються такі рішення:

2.1 Гра з іграшками

Ігри з іграшками є важливою частиною життя цуценяти. Для того, щоб відволікти його увагу від рук, слід мати багато різних іграшок. Займайтесь з цуценяти самі, пропонуйте йому різні розваги та розважайтеся разом з ним.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

2.2 Активні тренування

Щеня загартовані, спортивні та активні тваринки. Для міцного сну та спокійної поведінки вони потребують досить інтенсивного фізичного навантаження. Прогулянка неконтрольованого цуценяти може бути корисною, але не забувайте про поводок та безпеку як для цуценяти, так і для інших людей.

3. Відсутність соціалізації

Недостатньо соціалізації – інший часто зустрічаний фактор, який впливає на те, що цуценя кусає руки. Соціалізація – це процес знайомства з різними людьми та тваринами, а також навчання правилетикету та комунікації. Якщо цуценя не має достатньої соціалізації, воно може відчувати себе незручно і незахищеним у присутності інших людей.

3.1 Школа для цуценят

Одним із способів покращити соціалізацію цуценяти є запис до школи для цуценят. Тут вони зможуть зустрітися з різними людьми та тваринами та навчитися поводитися на публіці. Виховання проводиться кваліфікованими тренерами, які знають, як контролювати поведінку цуценят та навчати їх комунікативним навичкам.

3.2 Комунікація з іншими тваринами

Якщо у вас є можливість, дозволяйте цуценяті спілкуватися з іншими собаками та тваринами. Це допоможе в навчанні цуценяти правильній комунікації та зменшить агресивну поведінку у майбутньому.

Заключення

Тепер, коли ви розумієте, чому цуценя кусає руки, ви можете прийняти правильні заходи для контролю цієї поведінки. Запам’ятайте, що тривала зубація, активність та відсутність соціалізації можуть бути причинами цього неприємного звичаю.

Навчіть цуценя правилам поведінки, спостерігайте його та реагуйте на негативні сигнали. За допомогою правильної соціалізації та навчання цуценя поступово позбудеться звички кусати руки.

Питання, що часто задаються:

  1. Як довго триватиме зубація у моєї цуценяти?
  2. Чи можу я використовувати негативну підсилюючу поведінку для виховання цуценяти?
  3. Чому цуценя кусає тільки мої руки?
  4. Як можна відволікти цуценя від кусання рук?
  5. Чи можна тренувати власницький цуценя самостійно?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".