https://reporter.zp.ua

ЧОМУ НОВОНАРОДЖЕНИЙ НЕ КАКАЄ

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Багато батьків виникають питання і занепокоєння, коли їх новонароджене дитя не вказує на необхідність виділити фекалії. Хоча це може здатися проблемою, необхідно розуміти, що це вкрай унормоване явище в перших днях після народження. В цій статті ми розглянемо можливі причини, чому новонароджений не кає, а також надамо декілька порад для батьків, як уникнути стану панікиі.

Фізіологічні затримки калопущення у новонароджених

Новонароджені діти через свої особливості можуть переживати фізіологічні затримки калопущення. Іноді це пов’язано з несформованістю їх травної системи, а саме незрілістю кишечнику та відсутністю достатнього розвитку нервових зв’язків, які контролюють роботу кишечнику для видалення відходів. Ця фізіологічна затримка може тривати до двох чи трьох днів після народження.

Поява меконію

Один з основних факторів, чому новонароджений не кає, це наявність меконію – першого видалюваного випорожнення. Меконій – це густа, темно-зелена речовина, яка складається з багатьох відмерлих клітин, слизу та різних речовин, які накопичуються в кишечнику дитини під час перебування в утробі. Зазвичай меконій виходить протягом 24-48 годин після народження. Через його густоту та структури, новонароджений може мати важкість з розведенням та виділенням меконію з кишечника, що може затримувати процес калопущення.

Гормональні зміни

Усередині тіла новонародженого дитини відбуваються численні гормональні зміни, які також можуть впливати на процес калопущення. Один з гормонів, що відіграє важливу роль в травлення та перетравлювання меконію, це колоїдного слизу. При народженні, цей гормон може бути недостатньо секретований, що призводить до затримки видалення меконію.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Поради для батьків

Якщо ваша дитина не кає протягом перших декількох днів життя, не панікуйте. Багато новонароджених дітей досвіджують цю фізіологічну затримку, і це нормально. Однак, якщо ви маєте серйозні обурення або побоювання, завжди звертайтеся до лікаря своєї дитини. Ось кілька порад, які можуть допомогти у покращенні сприйняття вашої дитини:

Годуйте дитину достатньо

Один із основних факторів для покращення процесу калопущення – це налагодження правильного харчування. Годуйте дитину достатньо, враховуючи поради свого лікаря стосовно кількості і частоти кормлень. Недостатнє харчування може призводити до незвичайних фецекальних виробок.

Масаж живота

М’який масаж живота може допомогти стимулювати перистальтику кишечнику та полегшити процес калопущення. Залиште кілька хвилин на день, щоб помасажувати животик вашої дитини за допомогою м’яких обертових рухів.

Висновок

Не каєння у новонароджених – це нормальне явище, яке може стати джерелом занепокоєння для батьків. Фізіологічні та гормональні фактори можуть впливати на процес калопущення, але зазвичай це є тимчасовим і не вказує на серйозні проблеми. Однак, якщо у вас є великі сумніви або побоювання, завжди краще проконсультуватися з лікарем.

П’ять часто задаваних питань:

1. Чи є повідомленням відсутність калопущення у новонароджених?

2. Як довго може тривати фізіологічна затримка калопущення?

3. Чи є гормональні зміни причиною відсутності калопущення?

4. Які поради можуть допомогти покращити калопущення новонародженого?

5. Коли варто звернутися до лікаря через відсутність калопущення?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 14 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".