https://reporter.zp.ua

Чебрець кальміуський

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Чебрець кальміуський: рідкісний ендем України

Що таке чебрець кальміуський?

Чебрець кальміуський (Thymus kalmiussicus) – це багаторічна трав'яниста рослина, що належить до родини глухокропивових (Lamiaceae). Це рідкісна реліктова рослина, що зростає лише в Україні.

Опис

Чебрець кальміуський має вигляд невеликого кущика заввишки 10-15 см. Стебла прямостоячі або висхідні, розгалужені в основі. Листки дрібні, ланцетні, з залозистими крапками. Квіти двостатеві, дрібні, білого або рожевого кольору. Плоди – дрібні горішки.

Поширення

Чебрець кальміуський – вузький ендемік України. Він поширений лише на території Донецької області, в басейні річки Кальміус. Росте на кам'янистих схилах, у степах і на луках.

Особливості біології

Чебрець кальміуський – посухостійка рослина, яка віддає перевагу сонячним, добре дренованим ґрунтам. Він цвіте з травня по липень. Запилюється комахами, переважно дикими бджолами.

Охоронний статус

Чебрець кальміуський є рідкісною рослиною, занесеною до національної Червоної книги України в статусі "Недостатньо відомий". Охороняється в заказниках "Малий Таган-Рог" і "Яма" в Донецькій області.

Потенційне використання

Чебрець кальміуський має потенціал для використання як декоративна, лікарська та ефіроолійна рослина. Він може бути використаний в озелененні садів і парків завдяки своїй компактній формі та приємному аромату.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Лікарські властивості

Чебрець кальміуський містить ефірні олії, флавоноїди і дубильні речовини, які мають антиоксидантні, антибактеріальні та протизапальні властивості. Його можна використовувати в народній медицині як відхаркувальний, спазмолітичний і сечогінний засіб.

Ефіроолійні властивості

Ефірна олія чебрецю кальміуського має складний хімічний склад, який включає тимол, карвакрол і ліналоол. Вона має бактерицидні, противірусні та фунгіцидні властивості.

Чебрець кальміуський – це рідкісна ендемічна рослина, яка відіграє важливу роль в екосистемах Донецької області. Її потенціал для використання як декоративної, лікарської та ефіроолійної культури потребує подальшого вивчення і збереження.

Часто задаються питання

  • Чи можна вирощувати чебрець кальміуський в домашніх умовах? Так, він може вирощуватися на сонячному місці з добре дренованим ґрунтом.
  • Які частини рослини використовуються в лікарських цілях? Листки і квітки.
  • Чи є у чебрецю кальміуського протипоказання? Вагітним, жінкам, що годують груддю, і людям з алергією на рослини родини глухокропивових.
  • Де можна знайти чебрець кальміуський? Лише в басейні річки Кальміус в Донецькій області.
  • Як захистити чебрець кальміуський? Збереження його природних місць існування, охорона заповідних територій.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 14 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".