https://reporter.zp.ua

Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці (Косів, ПЦУ)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Церква в храм Пресвятої Богородиці в селі Косів Чортківського району Тернопільської області була зведена в 1848 році на місці старої дерев'яної церкви. Новий храм було побудовано з тесаного каменю в стилі пізнього класицизму.

Архітектура

Церква має прямокутну форму з гранчастим західним і напівкруглим східним фасадами. Центральний об'єм увінчаний великим восьмигранним барабаном з маківкою і хрестом. Стрілчасті вікна обрамлені лиштвами, дверні прорізи – архітектурними обрамленнями з рослинними мотивами.

Інтер'єр

Інтер'єр церкви розписаний фресками з реалістичними зображеннями біблійних сюжетів і святих. Ці розписи були створені в другій половині XIX століття місцевими майстрами.

Іконостас

Важливим елементом церкви є її іконостас, виготовлений у XIX столітті. Він складається з п'ятиярусного різьбленого каркасу з позолоченими колонами та обрамленнями. Ікони, розміщені на іконостасі, виконані в стилі українського бароко і відзначаються високим художнім рівнем.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Парафія

Церква в храм Пресвятої Богородиці в Косові є парафією Православної церкви України. Громада була заснована в 1848 році і з того часу є центром духовного життя села. Сучасна парафія нараховує понад 300 членів.

Сучасний стан

Церква в храм Пресвятої Богородиці є діючою і знаходиться в доброму стані. Вона є пам'яткою архітектури місцевого значення і охороняється державою. Церква також є популярним туристичним об'єктом завдяки своїй архітектурній цінності та історичному значенню.

Церква в храм Пресвятої Богородиці в Косові є унікальною пам'яткою архітектури та важливим духовним центром. Її історичне значення, архітектурна цінність та багатий інтер'єр роблять її одним з найзначніших храмів Тернопільської області.

Часто задавані питання

  1. У якому стилі побудована церква?
  2. Коли була заснована парафія церкви?
  3. Якими художніми елементами відзначається інтер'єр церкви?
  4. Чим особливий іконостас церкви?
  5. Який статус має церква сьогодні?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 14 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".