Брусиловський прорив – довідка
Брусиловський прорив: блискуча стратегія генерала Брусилова
У вирі битв Першої світової війни, на фронтах європейського театру воєнних дій, яскравою сторінкою воєнної історії став Брусиловський прорив – наступальна операція російської армії під командуванням генерала від кавалерії Олексія Олексійовича Брусилова. Протягом 110 днів, з 22 травня по 7 вересня 1916 року (за новим стилем), чотири російські армії завдали потужного удару по австро-угорським і німецьким військам на фронті від Луцька до Чернівців.
Задум і підготовка операції
Генерал Брусилов бачив єдиний шлях до перемоги у концентрації сил на одній ділянці фронту для прориву ворожої оборони. Обравши напрямок головного удару, російське командування зосередило на ньому значні сили та засоби. Таємно підготувавши операцію, атака почалася раптово для противника.
Фронтальний прорив
Підготовлена артилерійським вогнем атака російських військ 22 травня 1916 року почалася по всій лінії фронту від Луцька до Чернівців. Незважаючи на потужну оборону австро-угорських та німецьких військ, російським частинам вдалося прорвати ворожу оборону на глибину понад 120 кілометрів.
Розгром противника і наступ
Прорвавши фронт, російські війська розгорнули наступ на Львів і Чернівці. У ході операції російські війська завдали противнику великих втрат у живій силі та техніці. Втрати австро-угорських і німецьких військ склали понад 1,5 мільйона людей.
Зупинка наступу і перехід Брусилова на сторону більшовиків
У жовтні 1916 року російський наступ було зупинено через брак сил і засобів. У 1920 році Олексій Олексійович Брусилов перейшов на бік більшовиків, ставши військовим консультантом Червоної Армії.
Брусиловський прорив: значення та наслідки
Брусиловський прорив став великою перемогою російської армії, яка підірвала моральний дух противника і сприяла подальшому розвалу Австро-Угорської імперії. Операція відзначилася високим рівнем стратегічного планування і майстерністю її виконання. Брусиловський прорив є одним з найяскравіших прикладів успішного ведення наступальних операцій в історії воєн.
Запитання, що часто задаються:
1. Які основні цілі Брусиловського прориву?
2. Якими силами і засобами володіли російські війська в ході операції?
3. Як вдалося прорвати оборону противника?
4. Які наслідки мав Брусиловський прорив для Австро-Угорщини і Німеччини?
5. Чому російський наступ було зупинено у жовтні 1916 року?
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень