Борислав сміється (фільм, 1927)
Редактор: Михайло МельникБорислав сміється: Втрачене сокровище українського кінематографа
Історичний контекст
Україна має багатю культурну спадщину, і кінематограф є невід’ємною частиною цієї спадщини. Одним із найцінніших, але, на жаль, втрачених фільмів є “Борислав сміється”. Цей унікальний німий фільм, знятий в 1927 році на кіностудії ВУФКУ Одеса, став символом української кінокультури.
Народження українського кінематографа
На початку ХХ століття кіноіндустрія набирала все більшої популярності по всьому світу. Україна не стала винятком, і в 1922 році була створена Всеукраїнська фотокіноуправа (ВУФКУ), яка стала провідним центром кіновиробництва в УРСР.
ВУФКУ Одеса – колиска українського кіно
Одеська кіностудія ВУФКУ стала одним із найважливіших центрів кіновиробництва в Україні. Тут створювалися фільми, які відображали історію, культуру та звичаї українського народу.
Створення шедевру – “Борислав сміється”
У 1927 році режисер Йосип Тимченко та його команда взялися за створення фільму, який мав стати шедевром українського кінематографа – “Борислав сміється”. Фільм був заснований на однойменній повісті Івана Франка. Це була історія про буремні події, пов’язані з боротьбою робітників за свої права у нафтоносних районах Борислава.
Тема та ідея фільму
У “Бориславі сміється” автори підняли важливі соціальні та економічні проблеми, які хвилювали суспільство того часу. Фільм став своєрідним голосом робітничого класу, який боровся за свої права та справедливість.
Загадкова доля втраченого скарбу
На жаль, до наших днів не дійшла жод
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень