https://reporter.zp.ua

Бежів

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Бежів — село на півночі Житомирської області в Україні. Входить до Черняхівської селищної територіальної громади Житомирського району. Населення становить 489 осіб (станом на 2001 рік).

Географічне розташування

Бежів розташований на березі річки Гнилоп'ять (притоки Тетерева), за 18 км на північний схід від районного центру Черняхів та за 60 км на північ від обласного центру Житомира.

Історія

Бежів згадується в історичних джерелах з XVI століття. У XVII столітті село належало до складу Річинського староства Київського воєводства. У 19 столітті Бежів став волосним центром Житомирського повіту Волинської губернії.

У 1923 році була утворена Бежівська сільська рада, яка проіснувала до 2000 року. У 2007 році село увійшло до складу Черняхівської селищної ради.

Населення

Кількість населення Бежева станом на 2001 рік становила 489 осіб. За переписом 2001 року, більшість жителів села розмовляли українською мовою (99,18%).

Соціальна сфера

У Бежеві є середня школа, дитячий садок, клуб, бібліотека, амбулаторія загальної практики — сімейної медицини та відділення зв'язку.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Економіка

Основу економіки Бежева становить сільське господарство. У селі діють кілька фермерських господарств та приватне підприємство, яке займається вирощуванням зернових культур, технічних культур та розведенням великої рогатої худоби.

Пам'ятки архітектури

У Бежеві збереглася Свято-Михайлівська церква, побудована у 1860 році. Церква є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Персоналії

Село Бежів є батьківщиною Івана Цюри (1852—1921) — українського письменника, громадського і політичного діяча, члена Грецького літературно-драматичного товариства.

Бежів — мальовниче українське село з багатою історією та культурою. У селі є все необхідне для комфортного проживання, тут діють соціальні та культурні заклади, розвивається економіка. Бежів має гарні перспективи для розвитку сільського господарства та туризму.

Часто задавані питання

  • Де знаходиться село Бежів?
  • Яке населення села Бежів?
  • Коли було утворено Бежівську сільську раду?
  • Яка головна пам'ятка архітектури в Бежеві?
  • Який відомий діяч народився в селі Бежів?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".