https://reporter.zp.ua

Беленко Віктор Іванович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Короткий біографічний нарис

Ранні роки та військова служба

Віктор Іванович Беленко народився 15 лютого 1947 року в місті Нальчику, Кабардино-Балкарська АРСР, РРФСР, СРСР. Він був випускником Качинського вищого військово-авіаційного училища льотчиків імені О. К. Яковлєва. Після закінчення училища служив у протиповітряній обороні СРСР, де дослужився до звання старшого лейтенанта.

Втеча на Захід

6 вересня 1976 року під час запланованого тренувального польоту Беленко здійснив несанкціонований виліт на літаку МіГ-25П. Літак був новітньою радянською бойовою машиною, яку вважали однією з найкращих у світі. Беленко подолав радянські системи протиповітряної оборони та здійснив небезпечну посадку на авіабазі Хакодате на острові Хоккайдо (Японія).

Значення події

Втеча Беленка стала великою сенсацією під час Холодної війни. МіГ-25 був надсекретним літаком, і його перевірка західними експертами надала їм безцінну інформацію про технологічні можливості СРСР. Західні держави змогли оцінити справжні характеристики літака, його сильні та слабкі сторони, а також розробити контрзаходи для його протидії.

Життя в США

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Після отримання політичного притулку в США Беленко став громадянином Америки та працював інженером-аерокосмонавтом у Локхід, Північній Кароліні. Він написав книгу "Переліт перебіжчика" про свою втечу та поділився своїми знаннями про радянську авіацію зі спецслужбами США.

Смерть та спадщина

Віктор Беленко помер 24 вересня 2023 року в Роузбаді, Іллінойс. Його втеча на Захід залишається важливою подією в історії Холодної війни та авіації, надавши Заходу критично важливу інформацію про військові технології СРСР.

та підзаголовки

  • Ранні роки та військова служба
  • Втеча на Захід
  • Значення події
  • Життя в США
  • Смерть та спадщина

Втеча Віктора Беленка на МіГ-25 в 1976 році була знаковою подією, що надало Заходу унікальний погляд на радянські військові технології. Це продемонструвало ризик та рішучість, на які готові були йти люди, які опиралися радянській системі.

Запитання, що часто задаються

  1. Хто такий Віктор Беленко?
  2. Коли він втік з СРСР?
  3. На якому літаку він здійснив свій втечу?
  4. Яку роль зіграла його втеча в Холодній війні?
  5. Як він жив у США після своєї втечі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".