https://reporter.zp.ua

Бейт-Ханун

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Бейт-Ханун: Місто в Секторі Газа

Розташування

Бейт-Ханун – це місто, розташоване на північному сході Сектора Газа, на кордоні з Ізраїлем. Воно знаходиться приблизно в 10 кілометрах на північ від міста Газа і в 15 кілометрах на південь від Ашкелону в Ізраїлі.

Історія

Історія Бейт-Хануна сягає корінням у пізній османський період, коли воно було невеликим селом під назвою Бейт Хани Юніс. Після британського мандату в Палестині воно було включене до складу Єгипетської адміністрації Сектора Газа.

Під час арабо-ізраїльської війни 1948 року Бейт-Ханун був захоплений ізраїльськими військами, а його населення було змушене покинути місто. Після війни Бейт-Ханун став табором для біженців для палестинських біженців, які втратили свої домівки в інших частинах Палестини.

У 1967 році під час Шестиденної війни Бейт-Ханун був захоплений Ізраїлем і перебував під ізраїльською окупацією до 1994 року, коли він був переданий Палестинській національній адміністрації (ПНА) в рамках угод в Осло.

Населення

За оцінками на 2006 рік, населення Бейт-Хануна становило 32 187 осіб. Більшість жителів міста – палестинські біженці, а решта – нащадки місцевих жителів, які залишилися в місті після арабо-ізраїльської війни 1948 року.

Економіка

Економіка Бейт-Хануна в основному заснована на сільському господарстві. Основними сільськогосподарськими культурами, що вирощуються в цьому районі, є цитрусові, оливки, манго та овочі. Деякі жителі також зайняті в рибальстві та туризмі, але ці галузі є відносно невеликими.

Значення

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Бейт-Ханун є стратегічно важливим містом через свою близькість до кордону з Ізраїлем. Він став місцем численних військових конфліктів між ізраїльськими та палестинськими силами. У місті також є велика кількість палестинських біженців, які живуть у таборах біженців.

Операція "Залізні мечі"

12 листопада 2023 року під час операції "Залізні мечі" Бейт-Ханун був захоплений ізраїльськими військами. Операція мала на меті зупинити ракетні обстріли ізраїльських міст з боку палестинських бойовиків в Газі. Бейт-Ханун був одним із основних районів запуску ракет, і його захоплення ізраїльськими військами було визнано значним переломом в операції.

Бейт-Ханун – це місто в Секторі Газа, що має довгу історію і стратегічне значення. Він є центром палестинських біженців і традиційно займався сільським господарством. Місто було місцем численних військових конфліктів і було захоплене ізраїльськими військами під час операції "Залізні мечі" в 2023 році.

Часто задавані питання (FAQ)

  • Де розташований Бейт-Ханун?

  • Бейт-Ханун розташований на північному сході Сектора Газа, на кордоні з Ізраїлем.

  • Яке населення Бейт-Хануна?

  • За оцінками на 2006 рік, населення Бейт-Хануна становило 32 187 осіб.

  • Коли Бейт-Ханун був захоплений ізраїльськими військами?

  • Бейт-Ханун був захоплений ізраїльськими військами 12 листопада 2023 року під час операції "Залізні мечі".

  • Чому Бейт-Ханун має стратегічне значення?

  • Бейт-Ханун має стратегічне значення через свою близькість до кордону з Ізраїлем, що робить його місцем запуску ракет та інших видів нападу.

  • Яка основна економічна діяльність в Бейт-Хануні?

  • Основна економічна діяльність в Бейт-Хануні – це сільське господарство, зокрема вирощування цитрусових, оливок, манго та овочів.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".