https://reporter.zp.ua

Артурс-Пасс

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Артурс-Пасс: Зв'язок між західним узбережжям і Кентербері

Перевал Артура: Географічний огляд

Артурс-Пасс (англ. Arthur's Pass; укр. Перевал Артура) — гірський перевал висотою 920 метрів над рівнем моря, що є частиною величних Південних Альп на Південному острові Нової Зеландії. Цей перевал з'єднує два мальовничих регіони: Західне узбережжя (Вест-Кост) на заході та Кентербері на сході.

Транспортне значення

Артурс-Пасс відіграє важливу роль у транспортній інфраструктурі Нової Зеландії. Через перевал проходять державна автодорога № 73, Трансальпійська залізниця та гірський трек "Перевал Артура". Ці транспортні артерії забезпечують сполучення між Західним узбережжям, Кентербері та іншими частинами острова.

Природний басейн

Перевал Артура розташований у межах Національного парку Артурс-Пасс, який славиться своєю природною красою. Район перевалу є природним басейном для річок, що стікають як із західного, так і з східного схилів Південних Альп. Зливаючись у великі водні потоки, вони перетинають перевал.

Туризм і відпочинок

Артурс-Пасс є популярним місцем для туризму та відпочинку. Навколо перевалу пролягає численні мальовничі треки, що пропонують приголомшливі види на гори, ліси та гірські озера. Найвідомішим із цих треків є гірський трек "Перевал Артура", який перетинає перевал і з'єднує Західне узбережжя з Кентербері.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Історія

Перевал Артура був відомий і використовувався маорі, корінними жителями Нової Зеландії, протягом століть. У 19 столітті європейські дослідники та поселенці вивчили та проклали маршрути через перевал, що призвело до його постійного використання як шляху сполучення. У 20 столітті через перевал була прокладена Трансальпійська залізниця, яка значно посилила транспортне значення регіону.

Висновки

Артурс-Пасс є невіддільною частиною географії та інфраструктури Південного острова Нової Зеландії. Завдяки своєму стратегічному розташуванню перевал служить важливим транспортним вузлом, з'єднуючи два мальовничих регіони. Унікальна природа та численні можливості для туризму роблять Артурс-Пасс привабливим місцем для відвідування та відпочинку.

Часті запитання

 • Яка висота перевалу Артура над рівнем моря?

  • 920 метрів
 • Які два регіони з'єднує перевал Артура?

  • Західне узбережжя (Вест-Кост) та Кентербері
 • Який трек є найвідомішим на перевалі Артура?

  • Гірський трек "Перевал Артура"
 • Хто первісно використовував перевал Артура?

  • Маорі, корінні жителі Нової Зеландії
 • Як пролягає Трансальпійська залізниця?

  • Через перевал Артура

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".