https://reporter.zp.ua

Арабські євреї

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Арабські євреї – узагальнююча назва для єврейських спільнот, які проживали в арабських країнах і використовували арабо-єврейські діалекти.

Історія

Арабські євреї мають багату історію, що сягає давніх часів. Вони прибули на територію сучасних арабських країн ще за часів Вавилонського полону (586 р. до н.е.). Однак наймасовіша міграція євреїв до арабських земель відбулася після завоювання Риму Арабо-мусульманським халіфатом у 634 р. н.е.

З приходом ісламу становище єврейських громад в арабських країнах було неоднозначним. З одного боку, вони мали статус "людей Писання" і користувалися деякими правами. Але з іншого боку, були обкладені податками і піддавалися певним обмеженням у громадянських правах.

Умови життя

Умови життя арабських євреїв у різні історичні періоди варіювалися. У ранній ісламський період вони мали відносну свободу і процвітання. Євреї займалися торгівлею, ремеслами та науковою діяльністю. Однак в пізніші періоди становище євреїв погіршилося, і вони стали об'єктом дискримінації та переслідувань.

Мова та культура

Арабські євреї говорили різними діалектами єврейсько-арабської мови, яка була сумішшю класичного арабського і давньоєврейського. Вони мали багату культуру, яка поєднувала єврейські та арабські традиції.

Переселення та імміграція

У період з 1940 по 1970 рр. більшість арабських євреїв покинули країни свого проживання через зростання арабського націоналізму та утиски. Вони здійснили масову імміграцію до Ізраїлю та інших країн, зокрема США, Франції та Аргентини.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Сучасні арабські євреї

Сьогодні єврейські громади в арабських країнах значно зменшилися або повністю зникли. Найбільші єврейські громади збереглися в Марокко, Тунісі та Єгипті. Сучасні арабські євреї продовжують зберігати свою унікальну культуру та намагаються підтримувати зв'язки з країнами, в яких вони проживали раніше.

Арабські євреї – унікальна та багатогранна спільнота зі складною історією та багатим культурним спадком. Переселення більшості арабських євреїв з їхніх традиційних місць проживання значно змінило близькосхідний регіон і залишило глибокий слід у єврейській історії.

Часто задавані питання

 • Хто такі арабські євреї?
  Арабські євреї – це євреї, які проживали в арабських країнах і говорили єврейсько-арабськими діалектами.
 • Коли арабські євреї прибули до арабських земель?
  Перша хвиля міграції відбулася після Вавилонського полону в 586 р. до н.е., а масове переселення сталося після завоювання Риму халіфатом у 634 р. н.е.
 • Якою була мова арабських євреїв?
  Вони говорили різними діалектами єврейсько-арабської мови.
 • Де живуть сучасні арабські євреї?
  Більшість з них проживають в Ізраїлі та інших країнах, куди вони переселилися в 1940-1970 рр.
 • Чи є арабські євреї в сучасних арабських країнах?
  Так, невеликі єврейські громади все ще існують у Марокко, Тунісі та Єгипті.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".