https://reporter.zp.ua

Аптекарська балка (Дніпро)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія:

Аптекарська балка, відома також під історичними назвами Бобирева (XVIII ст.) та Родевська (XIX ст.), простягається в Чечелівському районі міста Дніпро. Назва "Аптекарська" з'явилася у зв'язку з тим, що в районі балки в XVIII-XIX століттях вирощувалися лікарські рослини для місцевої аптеки.

Розташування та географія:

Аптекарська балка відділяє третій пагорб центральної частини Дніпра від пагорба, на якому розташовані Чечелівка та житловий масив проспекту Івана Мазепи. Верхня частина балки забудована житловими кварталами Надєждіне (Шляхівка), а нижня служить кордоном між житловими масивами Чечелівка та вулиці Робітничої. Балку перетинають вулиці Канатна, Аптекарська балка, Кавалерійська, Володимира Антоновича та проспект Пушкіна.

Природні особливості:

Аптекарська балка є глибоким яром з крутими схилами. Це одна з найбільших балок у Дніпрі з довжиною близько 2 км. Дно балки переважно сухе, але під час сильних дощів може затоплюватися. У верхній частині балки протікає невеликий струмок.

Забудова та інфраструктура:

На схилах Аптекарської балки розташовані малоповерхова житлова забудова, приватні будинки та громадські установи. У верхній частині балки знаходиться парк, а вздовж її дна прокладена прогулянкова зона з пішохідними та велосипедними доріжками.

Історико-культурне значення:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Аптекарська балка є одним із найстаріших топонімів Дніпра. З нею пов'язані численні історичні події. У XVIII столітті в районі балки розташовувався козацький зимівник, а в XIX столітті тут було знайдено поховання скіфського вождя. У XX столітті в Аптекарській балці створено кілька пам'ятників, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни.

:

Аптекарська балка є важливим географічним об'єктом та історико-культурною пам'яткою міста Дніпро. Це унікальний природний комплекс, який є місцем відпочинку та прогулянок для місцевих жителів. Балка потребує збереження та охорони як частини природної та культурної спадщини міста.

Часто задавані питання:

 • Чому балку називають Аптекарською?
  • Її названо так, оскільки в XVIII-XIX століттях у цьому районі вирощували лікарські рослини для місцевої аптеки.
 • Де розташована балка?
  • Аптекарська балка пролягає в Чечелівському районі міста Дніпро, відділяючи третій пагорб центральної частини міста від пагорба, на якому знаходяться Чечелівка та житловий масив проспекту Івана Мазепи.
 • Яка довжина балки?
  • Довжина Аптекарської балки становить близько 2 км.
 • Які пам'ятки розташовані в балці?
  • У Аптекарській балці знаходиться кілька пам'ятників, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни.
 • Чи є в балці струмок?
  • Так, у верхній частині Аптекарської балки протікає невеликий струмок.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".