Апгрейд ноутбука: як поліпшити його продуктивність
Редактор: Михайло МельникАпгрейд ноутбука стане чудовим виходом, коли продуктивність гаджета вже не відповідає вимогам нового ПЗ та ігор, але технічно комп’ютер може служити ще досить довго. Як визначити можливості для апгрейда і які компоненти можна модернізувати, читайте нижче. А ще більше цікавинок про комп’ютерну техніку – в блозі https://rns.com.ua/.
Заміна внутрішніх комплектуючих
В одних випадках старі деталі можна замінити на потужніші нові, в інших – додати комплектуючі у вільні слоти. У третьому випадку ноутбук взагалі не розрахований на розгін за допомогою встановлення нових компонентів. Тому перед тим, як планувати модернізацію, необхідно перевірити можливості свого ноутбука.
Оперативна пам’ять (RAM)
Щоб дізнатися, чи можна поліпшити оперативку, скачайте і запустіть програму «CPU-Z». У вкладці SPD є детальна інформація про модулі ОЗП, встановлені у вашому ноутбуці
- Бачите вільні слоти → можете додати додаткові планки.
*Якщо максимальний об’єм ОП, підтримуваний ноутбуком, уже досягнуто, додати додаткову пам’ять не можна, навіть за наявності вільних слотів.
- Слотів немає, але об’єм нижчий за допустимий максимум → можете замінити наявні модулі оперативної пам’яті на планки з кращими характеристиками.
- Оперативка «припаяна» → апгрейд неможливий, оскільки модулі ОЗП вбудовані в материнську плату.
Накопичувачі HDD і SSD
Скористайтеся програмою «HWiNFO». У розділі «Bus» будуть вказані доступні слоти і встановлені пристрої
- Навпроти порту написано «Empty» → сюди можна встановити додатковий накопичувач.
- Зазначено назву пристрою, наприклад «Samsung SSD 500 ГБ» або «Seagate HDD 1 ТБ» → слот зайнятий.
- Якщо накопичувач вбудований, розширити об’єм накопичувача не вийде. У програмі такий диск відображатиметься як встановлений пристрій у розділі «Storage», проте буде відсутній у розділі «Bus».
У комп’ютерів немає обмежень на об’єм накопичувача, тому якщо в комп’ютері є хоч один знімний диск, його можна замінити більш містким. Також хорошим рішенням буде замінити старий HDD на новий SSD – це помітно прискорить швидкодію будь-якого ПК.
Акумулятор
Щоб оцінити стан акумулятора, скачайте таку програму, як HWMonitor або BatteryInfoView. Перевірте показник «Wear Level» (рівень зносу) – якщо він вищий за 20-30%, батарею варто замінити. Зробити це можна в професійному сервісному центрі протягом 30 хвилин.
Встановлення свіжої батареї не тільки поліпшить автономність лептопа, а й поліпшить його швидкодію системи, оскільки стара батарея здатна обмежувати потужність процесора і відеокарти.
Зовнішні пристрої
У 99% випадків на ноутбук технічно неможливо встановити дискретну GPU. Однак є зовнішні відеокарти, які підключаються через високошвидкісний інтерфейс (наприклад, Thunderbolt 3/4) і дають змогу підвищити потужність графіки без заміни внутрішніх компонентів.
Такий варіант чудово підійде для тих, хто не хоче купувати новий комп’ютер, проте вбудована графічна карта недостатньо потужна для сучасних ігор, відеомонтажу, 3D-моделювання або рендерингу.
Крім цього, як зовнішній пристрій можна під’єднати:
- Звукові карти;
- HDD і SSD-накопичувачі;
- Широкоформатні монітори;
- Оптичні приводи для DVD/Blu-ray дисків та іншу периферію, залежно від особистих потреб.
Якщо ви не впевнені, які комплектуючі потрібно замінити і що необхідно для їхнього встановлення, зверніться до професійного сервісного центру. Тут фахівці проведуть якісну діагностику девайса, запропонують можливі рішення, підберуть ліцензійні деталі та проведуть комплексне обслуговування ноутбука з гарантією на виконані роботи.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривеньЗалишити коментар
