https://reporter.zp.ua

Апельсинова війна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Апельсинова війна, також відома як Помаранчева війна (порт. Guerra das Laranjas, фр. Guerre des Oranges, ісп. Guerra de las Naranjas), була тритижневим військовим конфліктом між Іспанією та Португалією у 1801 році.

Передумови

Після підписання договору в Бадахосі (1801), що завершив першу війну за незалежність Іспанської Америки, Іспанія вимагала, щоб Португалія передала їй територію Олівенса в Андалусії. Португалія відмовилася, що призвело до напруженості між двома країнами.

Початок війни

20 травня 1801 року іспанські війська під командуванням генерала Мануеля Годоя вторглися в Португалію з півдня. Португальські війська чинили опір, але були переможені в битві при Каштелу-Бранку 1 червня.

Апельсинова кампанія

Іспанські війська продовжили свій наступ, зайнявши Евору та інші міста в Алентежу. Португальські сили, очолювані маршалом Френсісом Тренчем, вдалися до партизанської тактики, уникаючи відкритого бою.

Під час цієї кампанії іспанські солдати, за легендою, грабували апельсини з садів і плантацій Португалії, що дало війні її назву.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Французьке втручання

У ході війни Португалія звернулася до Франції за допомогою. Французький консул в Лісабоні, генерал Люсьєн Бонапарт, загрозив втрутитися на боці Португалії, якщо Іспанія не відведе свої війська.

Кінець війни

Під тиском Франції Іспанія погодилася припинити бойові дії. 6 червня 1801 року було підписано договір у Бадахосі, який відновив довоєнні кордони між двома країнами.

Наслідки

Апельсинова війна не мала значних довгострокових наслідків для Іспанії та Португалії. Договір у Бадахосі підтвердив попередні домовленості, і територіальні претензії Іспанії на Олівенсу залишилися нерозв’язаними.

Апельсинова війна була коротким, але інтенсивним конфліктом між Іспанією та Португалією, викликаним територіальними суперечками. Війна не призвела до значних територіальних змін, але підкреслила напружені відносини між двома країнами та важливість міжнародного втручання в європейських конфліктах.

Часті запитання

  1. Коли відбулася Апельсинова війна?
  2. Хто брав участь у конфлікті?
  3. Чому війна отримала назву “Апельсинова війна”?
  4. Як закінчилася війна?
  5. Які були довгострокові наслідки війни?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 27 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".