https://reporter.zp.ua

Ахмед Хасан аль-Бакр – довідка

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ахмед Хасан аль-Бакр: Життя та кар’єра військового диктатора Іраку

Ранні роки та військова кар’єра

Ахмед Хасан аль-Бакр народився 1 липня 1914 року в Багдаді, столиці Іраку. Він походив з мусульманської родини сунітів. У 1934 році він вступив до військової академії в Багдаді, яку закінчив у 1936 році. Після закінчення академії він служив в іракській армії.

У 1941 році аль-Бакр взяв участь у англо-іракській війні, в якій Ірак був окупований британськими військами. Після війни він продовжив службу в армії і швидко піднімався по службовій драбині. У 1958 році він був призначений начальником штабу армії.

Президенство

У 1968 році аль-Бакр очолив військовий переворот, який скинув президента Абдула Рахмана Арефа. Після перевороту він став президентом Іраку. На посту президента аль-Бакр проводив політику арабського соціалізму і панарабського націоналізму. Він також прагнув модернізувати економіку Іраку і зміцнити його збройні сили.

У 1973 році аль-Бакр став одним з ініціаторів нафтового ембарго проти Ізраїлю, що призвело до значного зростання цін на нафту. Ембарго мало негативні наслідки для економіки Іраку, але водночас дозволило аль-Бакру збільшити військові витрати.

Ірано-іракська війна

У 1980 році Ірак розпочав війну проти Ірану. Війна тривала вісім років і закінчилася в 1988 році перемогою Ірану. Війна завдала великої шкоди економіці Іраку і призвела до смерті сотень тисяч людей.

Аль-Бакр пішов у відставку з посади президента в 1979 році. Його наступником став Саддам Хусейн, який продовжив його політику. Аль-Бакр помер у 1982 році.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Спадщина

Ахмед Хасан аль-Бакр був одним з найважливіших політичних діячів в історії Іраку. Він був президентом країни протягом 11 років і відіграв важливу роль у формуванні сучасного Іраку. Його політика мала як позитивні, так і негативні наслідки для країни. З одного боку, він модернізував економіку Іраку і зміцнив його збройні сили. З іншого боку, його політика призвела до війни з Іраном, яка завдала великої шкоди економіці Іраку і призвела до смерті сотень тисяч людей.

Висновок

Ахмед Хасан аль-Бакр був складною і суперечливою фігурою. Він був патріотом, який прагнув модернізувати Ірак і зробити його великою державою. Однак він також був диктатором, який не терпів інакомислення і відправляв своїх політичних опонентів до в’язниці або на смерть. Його політика мала як позитивні, так і негативні наслідки для Іраку. Сьогодні він вважається одним з найважливіших політичних діячів в історії країни.

Часті запитання

  1. Коли народився Ахмед Хасан аль-Бакр?
  2. Ахмед Хасан аль-Бакр народився 1 липня 1914 року в Багдаді, столиці Іраку.
  3. Коли Ахмед Хасан аль-Бакр став президентом Іраку?
  4. Ахмед Хасан аль-Бакр став президентом Іраку в 1968 році після військового перевороту, який скинув президента Абдула Рахмана Арефа.
  5. Чим була відома політика Ахмеда Хасана аль-Бакра?
  6. Ахмед Хасан аль-Бакр проводив політику арабського соціалізму і панарабського націоналізму. Він також прагнув модернізувати економіку Іраку і зміцнити його збройні сили.
  7. Якою була роль Ахмеда Хасана аль-Бакра в Ірано-іракській війні?
  8. Ахмед Хасан аль-Бакр був одним з ініціаторів Ірано-іракської війни, яка почалася в 1980 році. Війна тривала вісім років і закінчилася в 1988 році перемогою Ірану.
  9. Коли помер Ахмед Хасан аль-Бакр?
  10. Ахмед Хасан аль-Бакр помер в 1982 році.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".