https://reporter.zp.ua

Коренізація кримських татар – довідка

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

**Коренізація кримських татар: національна політика у Кримській АССР у 1920–30-х роках**

Після встановлення радянської влади в Криму в 1920 році національна політика щодо кримськотатарського народу, яка здійснювалася у рамках політики коренізації, була спрямована на підтримку національних культур, мов, освіти та традицій.

**Зародження політики коренізації**

Радянська політика коренізації мала на меті згуртувати всі народи, які населяли радянські республіки, навколо ідей комунізму і соціалістичного будівництва. Для цього необхідно було забезпечити культурний розвиток кожної нації, підняти рівень її освіченості, дати їй можливість брати активну участь у політичному житті країни. Одним з найбільш важливих завдань було підготовка національних кадрів.

**Розвиток освіти та культури кримських татар**

Ця політика передбачала розвиток освіти та культури кримських татар, створення національних шкіл, вищих навчальних закладів, театрів, бібліотек та музеїв. Також вона сприяла виданню книг, газет та журналів кримськотатарською мовою.

**Національно-територіальне розмежування**

У 1921 році в Криму було створено Кримську Автономну Соціалістичну Радянську Республіку (Кримська АССР), до складу якої увійшли території, населені кримськими татарами. Це був важливий крок на шляху до створення кримськотатарської державності.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

**Кримськотатарська мова та національне самовизначення**

Завдяки коренізації кримськотатарська мова отримала статус державної мови Кримської АССР. Це сприяло її розквіту та розвитку. Також у школах і вищих навчальних закладах почали викладати кримськотатарську мову та літературу.

**Переслідування кримських татар**

У 1930-х роках політика коренізації була згорнута. Почалися репресії проти кримських татар. У 1944 році весь кримськотатарський народ був депортований з Криму. Це стало трагічною сторінкою в історії кримських татар.

**Висновок**

Політика коренізації, яка проводилася в Кримській АССР у 1920–30-х роках, була спрямована на підтримку національної культури, мови, освіти та традицій кримських татар. Вона сприяла розвитку кримськотатарської культури, створенню національних шкіл та вищих навчальних закладів, а також видання книг, газет та журналів кримськотатарською мовою. Однак у 1930-х роках політика коренізації була згорнута, і почалася політика репресій проти кримських татар, яка призвела до їх депортації з Криму.

**Запитання, що часто задаються**

1. Що таке політика коренізації?
2. Коли і де проводилася політика коренізації щодо кримських татар?
3. Які були цілі політики коренізації?
4. Яких результатів було досягнуто в ході проведення політики коренізації?
5. Чому політика коренізації була згорнута?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 12 2023. Поданий під Технології. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".