https://reporter.zp.ua

Програмний РРО: що це і кому він потрібен

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

З 2023 року пільгу, що забороняла податківцям не штрафувати бізнес за відсутність касового апарата, скасовано. Тепер багато компаній повинні використовувати спеціальне обладнання для реєстрації та видачі покупцям фіскальних чеків.

Статистика показує, що більшість підприємців вибирають не фізичний, а програмний РРО. Це цифровий аналог звичайного касового апарату, який встановлюють на смартфон, планшет або комп’ютер, у ньому створюють та фіскалізують чеки.

 

Особливості та принцип роботи

Перш ніж розглянути переваги програмного РРО, варто визначити, як саме він працює. Отже, це програма, яку встановлюють на електронний пристрій (немає обмежень на модель чи версію ОС). Відразу після покупки формується віртуальний розрахунковий документ, який відправляється на сервер податкової служби.

Там чек отримує фіскальний номер, а потім повертається назад. Після цього його можна надіслати клієнту в електронному вигляді або роздрукувати. У випадках, коли із сервером Державної Податкової Служби відсутній зв’язок, програмний РРО здатен функціонувати в офлайн-режимі. Для цього у кожного віртуального апарату є запас на 2000 кодів.

Коли сервер ДПС онлайн недоступний, програма присвоює фіскальний код із наданої їй бази. Потім, після відновлення доступу, дані знову передаються на сервер, а запас доступних кодів поповнюється. Цей процес відбувається повністю автоматично та без участі людини, касиру достатньо оформити продаж і видати чек.

 

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Чим зручний та вигідний програмний РРО

Спеціальна програма, яка встановлюється на сервер, має дуже багато переваг у порівнянні з фізичним касовим апаратом. Саме тому все більше компаній відразу встановлюють програмний РРО або переходять на нього після використання стандартного обладнання. Серед основних переваг рішення варто виділити наступні:

  • доступна вартість. Програма виходить дешевше, ніж придбання фізичного касового апарату. Підприємцеві достатньо тільки сплачувати щомісячний тариф, інших витрат немає;
  • можливість реєстрації в режимі онлайн. Для цього не доведеться витрачати багато часу, знадобиться всього 1 день. Для встановлення РРО потрібно подавати заявку та чекати відповіді, цей процес займає 5 днів;
  • зручне налаштування та обслуговування. Це відбувається віддалено зі смартфона, планшета або комп’ютера. Для того, щоб отримувати послуги з обслуговування, немає потреби укладати договір;
  • можливість інтеграції з системами обліку. Таким чином, компанія буде видавати фіскальні чеки й працювати в зручному, звичному для себе середовищі;
  • автоматичне створення фінансової звітності. Є можливість отримувати статистику по продажах за конкретний період, ці дані завжди будуть актуальними.

Використовуючи програмний РРО, підприємець не витрачає кошти на обслуговування, опломбування чи оновлення. Не доведеться купувати апарати для торговельних точок, вибирати місце для їхнього встановлення. Це зручне й просте у використанні рішення, яке підійде, в тому числі й для малого бізнесу.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 09 2024. Поданий під Технології. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".