https://reporter.zp.ua

Бондаренко Валерій Миколайович

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Валерій Миколайович Бондаренко (1989-2014) – Герой України, що присвятив життя захисту Батьківщини

Герої серед нас

Історія життя та подвигів Валерія Миколайовича Бондаренка, майора Збройних сил України, учасника російсько-української війни, що трагічно загинув у боях за незалежність та територіальну цілісність нашої держави, є яскравим прикладом самовідданого служіння Батьківщині. Його ім'я навіки вписано в пантеон героїв України, які віддали свої життя за мирне небо над нашими головами.

Валерій Бондаренко народився 15 жовтня 1989 року в селі Попівка Роменського району Сумської області. З дитинства він вирізнявся сильним характером, наполегливістю та прагненням захищати слабших. Любов до рідної землі та почуття патріотизму спонукали його обрати шлях військового.

У 2007 році Валерій вступив до Сумського артилерійського училища імені гетьмана Петра Дорошенка, яке успішно закінчив у 2011 році. Розпочав службу в артилерійському дивізіоні 27-ї реактивної артилерійської бригади Сухопутних військ ЗСУ, дислокованої у місті Суми. З перших днів служби зарекомендував себе як професійний і відповідальний офіцер.

Російсько-українська війна: Переломний момент

У 2014 році, коли російська агресія проти України досягла свого піку, Валерій Бондаренко не вагаючись вирушив на схід країни для захисту своєї Батьківщини від ворога. У складі 27-ї реактивної артилерійської бригади він брав участь у бойових діях на Донбасі, демонструючи виняткову мужність і героїзм.

Одним із вирішальних моментів у російсько-українській війні стала битва за Іловайськ у серпні 2014 року. Після тривалих і кровопролитних боїв українським військам довелося відступати з оточеного міста. У цих складних умовах Валерій Бондаренко, який відповідав за прикриття відступу своїх побратимів, залишився на позиціях, забезпечуючи вогневу підтримку до останнього пострілу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Саме в цей час, 14 серпня 2014 року, Валерій Миколайович Бондаренко загинув смертю хоробрих у селі Новосвітлівка Донецької області. Він віддав своє життя, щоб його побратими змогли вирватися з оточення ворога та зберегти свої життя.

Вічна пам'ять Герою

Указом Президента України № 731/2014 Валерію Миколайовичу Бондаренку посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка". Його ім'я навіки увійшло до історії України як символ мужності, героїзму та самопожертви.

На місці загибелі Валерія Бондаренка встановлено пам'ятник, а в його рідному селі Попівка відкрито музей, присвячений його подвигу. Його ім'ям названо вулиці в містах Суми та Ромни, а також одну з шкіл у Сумській області.

Висновок: Слава Героям!

Валерій Бондаренко є яскравим прикладом беззавітної любові до Батьківщини та готовності пожертвувати власним життям заради її свободи та незалежності. Його героїчний подвиг навічно залишиться в пам'яті українського народу, а його ім'я стане символом самовідданого служіння Батьківщині.

Запитання та відповіді:

  1. Де та коли народився Валерій Бондаренко?

    • Валерій Бондаренко народився 15 жовтня 1989 року в селі Попівка Роменського району Сумської області.
  2. Яку освіту отримав Валерій Бондаренко?

    • В 2011 році Валерій Бондаренко закінчив Сумське артилерійське училище імені гетьмана Петра Дорошенка.
  3. Де служив Валерій Бондаренко?

    • Валерій Бондаренко служив у складі 27-ї реактивної артилерійської бригади Сухопутних військ ЗСУ, дислокованої у місті Суми.
  4. У яких бойових діях брав участь Валерій Бондаренко?

    • Валерій Бондаренко брав участь у бойових діях на Донбасі, зокрема в битві за Іловайськ.
  5. За що Валерій Бондаренко отримав звання Героя України?

    • Валерій Бондаренко отримав звання Героя України посмертно за виняткові мужність і героїзм, проявлені під час виконання військового обов'язку, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".