https://reporter.zp.ua

684

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

684: Раннє Середньовіччя

Пандемія чуми Юстиніана

684 рік ознаменувався продовженням бубонної чуми Юстиніана, пандемії, яка охопила Європу, Азію та Африку в VI столітті. Вона створила широкомасштабні втрати населення та соціальні потрясіння.

Східна Римська імперія (Візантія)

Імператор Костянтин IV продовжував правити Східною Римською імперією в 684 році. Столицею імперії залишався Константинополь, а її кордони простягалися від Балкан до Близького Сходу.

Італія

У 684 році більшу частину території Італії займало Лангобардське королівство. Лангобарди були германським племенем, яке завоювало Італію в VI столітті. Однак деякі області, такі як Венеція та Рим, залишалися під контролем Візантії.

Франкське королівство

Франкське королівство, засноване в V столітті, у 684 році було розділене між трьома правителями з династії Меровінгів: Теодоріхом III, Хільдебертом II та Хлодвігом IV. Цей поділ призвів до ослаблення королівства.

Вестготське королівство

Вестготське королівство, засноване в V столітті, займало всю Іберію в 684 році. Столицею королівства був Толедо, а його культура була сильною і процвітала.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Гептархія в Англії

У період гептархії, що тривав з V до IX століття, Англія була розділена на сім незалежних королівств: Нортумбрія, Мерсія, Вессекс, Кентербері, Ессекс, Суссекс та Східна Англія.

Слов'яни та ававари на Балканах

У 684 році ававари та слов'яни утвердилися на Балканах. Авари, кочове плем'я тюркського походження, заснували Аварський каганат з центром у Паннонії (нині Угорщина). Слов'яни, індоєвропейська група, створили держави Карантанія (нині Австрія та Словенія) та Перше Болгарське царство (нині Болгарія).

684 рік був перехідним періодом в історії раннього Середньовіччя. Триваюча чума Юстиніана та політичні події в Європі створили складну та мінливу обстановку. Розпад великих імперій, таких як Франкське королівство, сприяв появі нових держав та формуванню культурних і мовних кордонів, які продовжували формувати Європу протягом наступних століть.

Запитання, що часто задаються

  • Коли почалася чума Юстиніана?
  • Хто правив Східною Римською імперією в 684 році?
  • Які держави існували на території Англії в період гептархії?
  • Де знаходився центр Аварського каганату?
  • Коли було засновано Перше Болгарське царство?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".