https://reporter.zp.ua

100-річчя Національної гірничої академії України (монета)

# ,

Редактор: Михайло Мельник

“100-річчя Національної гірничої академії України”: Ювілейна монета, карбована на честь 100-річчя одного з найпрестижніших вищих навчальних закладів України

Історичне значення Дніпровської Національної Гірничої Академії України

Національна гірнича академія України в Дніпрі, заснована в 1918 році як Катеринославське вище гірниче училище, має значне історичне значення. Училище було започатковане з метою забезпечення країни висококваліфікованими фахівцями гірничодобувної промисловості, яка завжди відігравала важливу роль в економіці України. Протягом свого існування, академія підготувала понад 200 тисяч спеціалістів, які працюють на шахтах, кар’єрах, збагачувальних фабриках, підприємствах чорної та кольорової металургії, нафтогазової промисловості та інших галузях.

Визначні випускники та наукові досягнення академії

Серед випускників академії є чимало видатних діячів науки і техніки, державних і громадських діячів, які зробили значний внесок у розвиток гірничодобувної промисловості України та світу. Серед них:

* академік Володимир Філатов – засновник української школи гірничої механіки, розробив та впровадив у виробництво нові технології видобутку вугілля та інших корисних копалин;
* академік Георгій Наумов – засновник української школи гірничої геології, розробив теорію фазового стану гірських порід та методів їх дослідження;
* професор Микола Рябинін – засновник української школи гірничої електротехніки та автоматики, розробив та впровадив у виробництво нові системи управління гірничими машинами та комплексами;
* професор Віктор Смірнов – засновник української школи гірничої геометрії та маркшейдерії, розробив нові методи визначення запасів корисних копалин та управління гірничими роботами.

Роль Національної гірничої академії в сучасній освіті та науці України

Сьогодні Національна гірнича академія України є одним з провідних вищих навчальних закладів України, що здійснює підготовку фахівців за більш як 50 спеціальностями гірничо-металургійного профілю. Академія має потужну матеріально-технічну базу, що включає 12 навчальних корпусів, 4 гуртожитки, 12 науково-дослідних інститутів, 24 науково-дослідних лабораторій, 3 музеї та 2 бібліотеки. В академії працює близько 1500 викладачів, серед яких понад 350 докторів наук і професорів, понад 850 кандидатів наук і доцентів.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Ювілейна монета “100-річчя Національної гірничої академії України”: символ визнання заслуг академії

У 2018 році Національний банк України випустив ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену 100-річчю Національної гірничої академії України. Монета виготовлена з нейзильберу, має діаметр 31 мм і масу 12,8 г. На аверсі монети зображено будівлю академії, а на реверсі – емблему академії та напис “100 років”. Ювілейна монета “100-річчя Національної гірничої академії України” є символом визнання заслуг академії в підготовці висококваліфікованих фахівців для гірничо-металургійної промисловості України та в розвитку науки і техніки.

Висновок: Національна Гірнича Академія — основа економіки України

Національна гірнича академія України є одним з найстаріших та найпрестижніших вищих навчальних закладів України. За свою столітню історію академія підготувала понад 200 тисяч висококваліфікованих фахівців, які працюють на підприємствах гірничодобувної промисловості, чорної та кольорової металургії, нафтогазової промисловості та інших галузях. Академія має потужну матеріально-технічну базу та висококваліфікований професорсько-викладацький склад. Ювілейна монета “100-річчя Національної гірничої академії України” є символом визнання заслуг академії в підготовці фахівців для гірничо-металургійного комплексу України та в розвитку науки і техніки.

Запитання, що часто задаються


  1. Який номінал ювілейної монети, присвяченої 100-річчю Національної гірничої академії України?

  2. Де розташована Національна гірнича академія України?

  3. Коли була заснована Національна гірнича академія України?

  4. Які галузі промисловості представлені серед випускників Національної гірничої академії України?

  5. Які досягнення є у Національної гірничої академії України в галузі науки і техніки?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Погана якість статті?
Повідомити

Залишити коментар

Опубліковано на 29 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".