Для чого використовуються ДСП-плити?

ДСП

В даний час будівельна індустрія пропонує споживачам широкий асортимент деревно-стружкових плит (ДСП). ДСП-плити у Львові можно придбати на сайті https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dsp/. У чому причина популярності цього виду будматеріалів, де він знаходить застосування?

Переваги та недоліки ДСП

Деревно-стружковими плитами називають моноліт з пресованої тирси. Виготовляють плити з відходів деревообробного виробництва і неліквідної деревини. Але при цьому ДСП має безперечні переваги, а саме:

 • Дешевизна. Плити з цього матеріалу істотно дешевше звичайних виробів з дерева.
 • Легкість і швидкість обробки.
 • Однорідність форми, відсутність сучків, порожнин.
 • Хороша звуко- і теплоізоляція.
 • Зручність в обробці і установці.

Все ж ДСП-плити мають і деякі недоліки:

 • Невисока вологостійкість.
 • Міцність нижче, ніж у цільнодерев’яних конструкцій.
 • Просочення формальдегіду смолою, випари якої шкідливі для здоров’я.

Сучасна промисловість навчилася компенсувати ці недоліки спеціальною обробкою плит. Існує безліч різновидів ДСП-плит, які розрізняються по вологостійкості, кількості шарів, щільності, вогнестійкості, показниками вмісту формальдегіду та ін.

ДСП в будівництві

Сучасне будівництво важко уявити без використання ДСП. Переважно цей матеріал використовується для наступних робіт:

 1. Підкладка для підлоги або «чорнова підлога». Перед настиланням покриття підлоги за допомогою ДСП-плит вирівнюється поверхня, на яку вже встановлюється «чистова» підлога. Для цієї мети використовуються марки ДСП з високою вологостійкістю.
 2. Міжкімнатні перегородки. За допомогою ДСП вони легко встановлюються, а в разі необхідності настільки ж легко переносяться. Для монтажу використовують спеціальний каркас з металу або дерева, на який навішуються плити. Для перегородок зазвичай використовують ламіновану ДСП.
 3. Двері і підвіконня. Тут також використовують плити з ламінуванням. Для підвіконь вибираються марки з підвищеною вологостійкістю.
 4. Вирівнювання стелі. Установка на стелю ДСП-плит полегшує монтаж стельового покриття і помітно покращує звукоізоляцію.
 5. Покрівля. У приватних і дачних будинках ДСП застосовується для покриття обрешітки. Цей вид роботи також вимагає вологостійких сортів плит.
 6. Для опалубки при бетонуванні фундаментів. Перевагою ДСП-плит при проведенні цього виду робіт є ідеально рівна поверхня опалубки.
 7. Для установки тимчасових конструкцій при будівництві будинків (наприклад, в будівельних лісах).

Виготовлення меблів

Оскільки меблі завжди знаходиться всередині житлового приміщення, то для її виготовлення беруть плити з низьким вмістом формальдегіду. Головним чином, матеріал служить для виробництва полиць і стелажів, шаф, письмових і комп’ютерних столів, каркасів ліжок. Функціонально меблі з ДСП нічим не відрізняється від виробів з дерева, але при цьому набагато дешевше. Проблема лише в тому, що ДСП не відрізняється особливою міцністю, тому з неї виготовляють деталі, на які не передбачається велике динамічне навантаження.

Сфера застосування ДСП-плит досить широка, а вдосконалення технології виготовлення ставлять їх в один ряд з самими затребуваними будівельними та оздоблювальними матеріалами.

Поділитися:
Опубліковано на Sep 6 2021. Поданий під Блог. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете залишити відгук або трекбек на цю запис

Залишити коментар

Читать эту новость на своем языке:

(Русский) ▼ Я покупаю ссылки здесь ▼

(Русский)


Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Увійти | Спроектований Gabfire