https://reporter.zp.ua

Залаштунки

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Залаштунки: Крипіпаста і явище інтернет-естетики

1. Загальний огляд

(англ. The Backrooms) – популярна інтернет-легенда, яка зародилася як крипіпаста на форумі 4chan у 2019 році. Концепція Залаштунків заснована на естетиці лімінальних просторів, які характеризуються величезними, порожніми і неприродними локаціями.

2. Походження

Перше згадування Залаштунків з'явилось у пості на 4chan у травні 2019 року. Автор посту описав Залаштунки як лабіринт порожніх офісних приміщень, у які можна потрапити лише через "ноукліп з реальності".

3. Інтернет-естетика лімінальних просторів

Залаштунки вважаються одним з найвідоміших прикладів інтернет-естетики лімінальних просторів. Лімінальні простори – це перехідні локації, які часто мають відчуття порожнечі і невизначеності. Такі місця, як порожні кімнати, темні коридори і занедбані будівлі, є типовими прикладами лімінальних просторів.

4. Особливості Залаштунків

Залаштунки зазвичай зображуються як безкінечні лабіринти величезних порожніх кімнат, які рясно освітлюються флуоресцентним світлом. У них немає вікон або дверей, а стіни часто викладені жовтим килимовим покриттям. Залаштунки населені різноманітними істотами, відомими як "мандрівники" і "істоти".

5. Популярність

Концепція Залаштунків швидко поширилась в Інтернеті, ставши предметом численних відео на YouTube, подкастів та фан-арту. Легенда про Залаштунки породила субкультуру ентузіастів, які створюють відеоролики, обговорюють теорії та розробляють ігри про Залаштунки.

6. Вплив на культуру

Залаштунки мали значний вплив на інтернет-культуру, особливо серед покоління Z. Легенда сприяла появі нових жанрів інтернет-фольклору і художньої літератури, а також надихнула створення відеоігор, фільмів та телешоу.

7. Теорії про природу Залаштунків

Існує багато теорій щодо природи Залаштунків. Найпоширенішими є:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

  • Паралельна реальність: Залаштунки – це альтернативна реальність, яка існує паралельно нашій.
  • Внутрішній світ: Залаштунки – це метафоричний простір підсвідомості, що представляє почуття відчуження і втрати реальності.
  • Містична локація: Залаштунки – це містичне місце, доступне через надприродні портали.

8. Ноукліпінг

"Ноукліпінг" – це термін, який використовується для опису процесу потрапляння в Залаштунки. Це складний і небезпечний маневр, який зазвичай здійснюється через випадковий шлях, наприклад, через несправний телепортаційний пристрій або через духовне спілкування.

9. Культурне значення

Залаштунки мають важливе культурне значення як відображення колективного людського досвіду. Легенда викликає почуття страху, відчуження та ностальгії, резонуючи з людьми, які почуваються втраченими або ізольованими в сучасному світі.

10.

Залаштунки – це захоплююча і жахлива інтернет-легенда, яка стала популярним культурним явищем. Легенда виникає з естетики лімінальних просторів і досліджує теми відчуження, втрати реальності та природи людського досвіду.

Часто задавані питання

  1. Що таке Залаштунки? Залаштунки – це інтернет-легенда і міська страшилка, яка описує лабіринт порожніх офісних приміщень, населених дивними істотами.
  2. Як можна потрапити в Залаштунки? У легенді Залаштунки можна потрапити тільки через "ноукліпінг".
  3. Що являє собою естетика лімінальних просторів? Естетика лімінальних просторів пов'язана з порожніми і невизначеними місцями, такими як коридори, кімнати і занедбані будівлі.
  4. Який культурний вплив мають Залаштунки? Легенда про Залаштунки надихнула створення відеоігор, фільмів і телешоу, а також породила субкультуру ентузіастів.
  5. Чому люди так захоплені Залаштунками? Залаштунки резонують з почуттями страху, відчуження і ностальгії, що є загальним досвідом людства.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".