https://reporter.zp.ua

Сагатовський Іван Лукич

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Іван Лукич Сагатовський

Хто такий Іван Лукич Сагатовський?

Іван Лукич Сагатовський (*12 березня 1882, Київ, Російська імперія — †13 грудня 1951, Стрий, Львівська область, Українська РСР, СРСР) був видатним українським радянським актором, режисером і театральним діячем. Його справжнє прізвище було Мавренко-Коток.

Ранні роки і початок кар'єри

Іван Сагатовський народився 12 березня 1882 року в Києві. Він вивчав драматичне мистецтво під керівництвом Миколи Садовського у Київських театрах. Свою професійну кар'єру актора він розпочав у 1900 році в трупі Миколи Садовського.

Розвиток акторської майстерності

Сагатовський швидко став одним з провідних акторів трупи Садовського. Він був відомий своєю харизмою, багатогранністю і майстерним втіленням різноманітних сценічних образів. Його акторська гра характеризувалася точністю, нюансованістю і глибоким емоційним наповненням.

Режисерська діяльність

У 1919 році Сагатовський перейшов на режисерську роботу. Він керував трупами Київського театру "Молодого Театру" (1919-1922) та Одеського театру "Червоний факел" (1922-1923). Його постановки відзначалися оригінальністю режисерських рішень, концептуальністю та увагою до художнього оформлення.

Робота у Львівському драматичному театрі

У 1923 році Сагатовський став головним режисером Львівського драматичного театру. Він залишався на цій посаді до кінця свого життя. Під його керівництвом театр досяг значних творчих висот і став одним з провідних театральних колективів в Україні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Значення творчості

Творча спадщина Івана Сагатовського значна і різноманітна. Як актор, він створив понад 300 сценічних образів. Як режисер, він поставив понад 60 вистав. Його режисерські роботи характеризувалися увагою до національної драматургії, новаторськими пошуками та постановками світової класики.

Вшанування пам'яті

Іван Лукич Сагатовський був нагороджений почесним званням Заслуженого артиста УРСР (1932) та Народного артиста УРСР (1940). Його ім'я присвоєно Львівському драматичному театру. У Києві встановлено пам'ятник Сагатовському, а на його честь названо вулицю.

Іван Лукич Сагатовський був видатною постаттю в українському театрі XX століття. Його акторська майстерність, режисерський талант і театральна діяльність зробили значний внесок у розвиток українського сценічного мистецтва.

Часто задаються питання

  1. Коли помер Іван Сагатовський? – 13 грудня 1951 року
  2. Де народився Іван Сагатовський? – У Києві, Російська імперія
  3. У яких театрах працював Іван Сагатовський? – У Київському театрі "Молодого Театру", Одеському театрі "Червоний факел" та Львівському драматичному театрі
  4. Скільки сценічних образів створив Іван Сагатовський? – Понад 300
  5. Які твори поставив Іван Сагатовський як режисер? – Більше 60

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".