https://reporter.zp.ua

Поліперхон

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Поліперхон: Від командувача військ Олександра до регента імперії

Разом з Александром Македонським

Початок кар'єри

(грец. Πολυπέρχων, 385 до н. е. – 303 до н. е.) – видатний полководець, який відіграв значну роль в історії держави Олександра Македонського. Уродженець Тимфеї (нинішня Греція), Поліперхон почав свою військову кар'єру під керівництвом Парменіона, досвідченого полководця армії Македонії.

Військові подвиги

Під час походу Олександра Македонського на Схід Поліперхон очолював таксіс фаланги – основну бойову одиницю македонського війська. Він виявив себе як хоробрий і талановитий командир, відзначившись у багатьох битвах, включаючи битву при Іссі (333 до н. е.) і битву при Гавгамелах (331 до н. е.).

Після смерті Олександра

Регент юного Геракла

Після смерті Олександра в 323 році до н. е. імперія була розділена між його генералами – діадохами. Поліперхон отримав регентство над малолітнім сином Олександра, Гераклом, і його матір'ю Барсіною.

Боротьба за владу

Однак правління Поліперхона було нетривалим. Інші діадохи, зокрема Антипатр і Пердіккас, кинули йому виклик, що призвело до серії громадянських воєн. Поліперхон зазнав поразки від Антипатра у битві при Краноні (322 до н. е.), і його регентство було припинено.

Правитель Пелопоннесу

Незважаючи на поразку, Поліперхон зумів зберегти значну владу. У 319 році до н. е. він був призначений правителем Пелопоннесу, де правив протягом декількох років. Однак в результаті зміни влади в імперії він потрапив в опалу і був страчений в 303 році до н. е.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Спадщина

Вплив на імперію

Поліперхон був одним з найвпливовіших полководців в епоху діадохів. Його роль в регентстві над Гераклом зіграла важливу роль в боротьбі за владу після смерті Олександра.

Репутація

Поліперхон мав неоднозначну репутацію. З одного боку, він був визнаний як доблесний воїн і досвідчений командир. З іншого боку, його звинувачували в амбітності і нелояльності.

Поліперхон був видатним полководцем, який відіграв ключову роль в історії держави Олександра Македонського. Незважаючи на те, що він не зміг утримати контроль над імперією, його внесок в боротьбу за владу між діадохами залишається значним.

Часто задаються питання

  • Хто такий Поліперхон? Поліперхон був діадохом, полководцем в армії Олександра Македонського, який став регентом малолітнього сина Олександра.
  • Коли і де народився Поліперхон? Він народився в 385 році до н. е. в Тимфеї, Греція.
  • Яку посаду Поліперхон займав в армії Олександра? Він очолював таксіс фаланги – основну бойову одиницю македонської армії.
  • Що сталося з Поліперхоном після смерті Олександра? Він став регентом малолітнього сина Олександра, але був позбавлений влади в результаті боротьби за владу між діадохами.
  • Коли і як помер Поліперхон? Він був страчений в 303 році до н. е.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".