https://reporter.zp.ua

Плетньова Ольга Едуардівна

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ранні роки та освіта

Ольга Едуардівна Плетньова народилася 10 вересня 1962 року у місті Комсомольське. У 1979 році поступила до Ленінградського державного інституту театру, музики і кінематографії (ЛГИТМиК), де навчалась акторському мистецтву у видатного викладача Зінаїди Шарко.

Театральна кар'єра

Ольга Плетньова розпочала свою театральну кар'єру відразу після закінчення інституту у 1984 році, приєднавшись до трупи Камерного театру. За час роботи на сцені вона виконала понад 40 ролей, створивши низку яскравих сценічних образів. Зокрема, серед її найвідоміших робіт – Емма у "Любові під в'язами" Юджина О'Ніла, Клементія у "Портреті" за Ніколаєм Гоголем, Марія у "Чайці" Антона Чехова.

У 1991 році Плетньова приєдналась до трупи Петербурзького державного театру "Притулок Комедіанта", де її талант продовжував розквітати. На сцені цього театру вона зіграла ряд незабутніх ролей, серед яких – Олена у "Мертвих душах" Миколи Гоголя, Бабуся у "Ідіоті" Федора Достоєвського, Ірина у "Три сестри" Антона Чехова.

Кар'єра у кіно

Паралельно з театральною кар'єрою Ольга Плетньова активно знімалась у кіно та на телебаченні. Її дебют на великому екрані відбувся у 1989 році у фільмі "Дама з папугою". Загалом, на рахунку актриси понад 100 ролей у кіно, серед яких як повнометражні фільми, так і телевізійні серіали.

Серед її найвідоміших кіноролей – Тетяна у знаковому фільмі "Водій для Віри" (2004), дружина слідчого у "Вбити дракона" (2006), мати головної героїні у "Географ глобус пропив" (2013). У серіалах Плетньова часто з'являється в ролях матерів, дружин та професіоналів, створюючи образи сильних та харизматичних жінок.

Актриса дубляжу

Крім роботи на сцені та у кіно, Ольга Плетньова є затребуваною актрисою дубляжу. Вона озвучила безліч персонажів у популярних фільмах та мультфільмах, серед яких "Гаррі Поттер", "Міцний горішок", "Мадагаскар". Її голосом говорять такі персонажі, як професор Макгонагалл, Роза Шульман, королева Джуліана.

Нагороди та визнання

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Талант Ольги Плетньової неодноразово відзначався нагородами та визнанням критиків. Серед її нагород – премія "Золотий софіт" за роль Кулігіної у виставі "Гроза" (2004), премія "Ніка" за найкращу жіночу роль другого плану у фільмі "Водій для Віри" (2005), премія "Золотий орел" за найкращу жіночу роль у телевізійному серіалі "Знахар" (2019).

Творчий стиль

Ольга Плетньова є талановитою та різноплановою актрисою, яка органічно поєднує у своїй творчості академічну школу та сучасні акторські прийоми. Вона відома своєю здатністю створювати психологічно глибокі та переконливі образи, відрізняється тонкими нюансами гри, увагою до деталей та емоційною глибиною.

Особисте життя

Про особисте життя Ольги Плетньової відомо небагато. Вона заміжня за актором Максимом Дікушиним, у них двоє синів – Микита і Петро.

Ольга Едуардівна Плетньова – одна з найяскравіших і найзатребуваніших актрис російського театру та кіно. Її талант, працьовитість та професіоналізм принесли їй визнання критиків, нагороди та любов глядачів. Її акторська майстерність, чуйність і прихильність до своєї професії дозволили їй створити низку незабутніх образів та стати однією з найкращих представниць сучасного російського мистецтва.

Часто задавані питання

 • Коли народилася Ольга Плетньова?
  • 10 вересня 1962 року.
 • Де навчалась Ольга Плетньова?
  • У Ленінградському державному інституті театру, музики і кінематографії (ЛГИТМиК).
 • У яких театрах працювала Ольга Плетньова?
  • У Камерному театрі та Петербурзькому державному театрі "Притулок Комедіанта".
 • У яких фільмах знялась Ольга Плетньова?
  • "Водій для Віри", "Вбити дракона", "Географ глобус пропив" та понад 100 інших.
 • За які ролі Ольга Плетньова отримала нагороди?
  • За роль Кулігіної у виставі "Гроза" ("Золотий софіт"), за найкращу жіночу роль другого плану у фільмі "Водій для Віри" ("Ніка"), за найкращу жіночу роль у телевізійному серіалі "Знахар" ("Золотий орел").

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".