https://reporter.zp.ua

Пам’ятник Степанові Бандері (Дрогобич)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Пам'ятник Степанові Бандері (Дрогобич)

Історія

Пам'ятник Степанові Бандері в Дрогобичі було урочисто відкрито 14 жовтня 2001 року з нагоди 60-річчя створення Української Повстанської Армії (УПА). Місто Дрогобич було обране для встановлення пам'ятника не випадково, адже саме тут народився і провів свої дитячі роки видатний діяч українського націоналістичного руху.

Опис пам'ятника

Пам'ятник являє собою бронзову фігуру Степана Бандери в натуральну величину, яка височить на постаменті з червоного граніту. Скульптура зображує Бандеру в образі командира УПА, одягненого у військову форму з автоматом у руці. На постаменті викарбувані вислови Бандери про свободу і незалежність України.

Значення пам'ятника

Пам'ятник Степанові Бандері в Дрогобичі має символічне значення для українського народу. Він уособлює боротьбу українців за незалежність, самовизначення та визнання їхніх національних прав. Для багатьох українців образ Степана Бандери став символом незламності духу та відданості ідеалам національної свободи.

Архітектурні особливості

Пам'ятник сконструйований відомим українським скульптором Володимиром Циганюком. Скульптура виконана у реалістичному стилі, передаючи характерні риси обличчя та постаті Степана Бандери. Постамент виготовлений з червоного граніту, який надає пам'ятнику монументальності та міцності.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Місцезнаходження

Пам'ятник Степанові Бандері розташований на центральній площі Дрогобича, біля гори Батиїв, де стояв будинок, в якому народився Бандера. Це місце стало місцем паломництва для тисяч українців з усієї країни, які приїжджають вшанувати пам'ять видатного діяча і засвідчити повагу до його боротьби за незалежність України.

Пам'ятник Степанові Бандері в Дрогобичі є важливим символом української національної ідентичності. Він нагадує про героїчну боротьбу українців за свободу та незалежність, а також про жертви, принесені за вільну і незалежну Україну. Пам'ятник є місцем вшанування пам'яті Степана Бандери та його побратимів, які боролися за майбутнє України.

Часто задавані питання

 • Коли було відкрито пам'ятник Степанові Бандері в Дрогобичі?
  • 14 жовтня 2001 року
 • Яка висота пам'ятника?
  • Натуральна величина
 • Хто автор пам'ятника?
  • Скульптор Володимир Циганюк
 • Де розташований пам'ятник?
  • На центральній площі Дрогобича, біля гори Батиїв
 • Чому Дрогобич було обрано для встановлення пам'ятника?
  • Степан Бандера народився в Дрогобичі

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".