https://reporter.zp.ua

Коломацька селищна громада

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

“`html

Коломацька селищна громада – об’єднана територіальна громада в Україні, в Богодухівському районі Харківської області. Адміністративний центр – смт Коломак.

Історія

Коломацька селищна громада була утворена в 2016 році в результаті об’єднання Коломацької селищної ради та Коломацької сільської ради.

Географія

Територія Коломацької селищної громади розташована в північно-західній частині Харківської області, на межі з Сумською та Полтавською областями. Площа громади складає 527,1 км². Громада межує з Богодухівською, Валківською, Краснокутською, Красноградською та Чугуївською міськими громадами.

Водні ресурси

Через територію Коломацької селищної громади протікає річка Коломак, яка є притокою річки Ворскли. Також на території громади розташовано кілька ставків та водосховищ.

Економіка

Економіка Коломацької селищної громади базується на сільському господарстві, харчовій промисловості та торгівлі. На території громади працюють кілька сільськогосподарських підприємств, які спеціалізуються на вирощуванні зернових, технічних культур та розведенні худоби. Також в громаді розвинена харчова промисловість, представлена ​​переробними підприємствами, що спеціалізуються на виробництві борошна, круп, олії та інших продуктів харчування.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Інфраструктура

Коломацька селищна громада має розвинену інфраструктуру. На території громади працюють школи, дитячі садки, медичні заклади, будинки культури, бібліотеки та спортивні комплекси. Також на території громади розташовано кілька промислових підприємств та складських комплексів.

Транспорт

Через територію Коломацької селищної громади проходить автомагістраль М-03 (Київ – Харків). Також до громади можна дістатися залізницею, станція Коломак розташована на лінії Харків – Ківерці.

Культура

На території Коломацької селищної громади існують кілька пам’яток історії та культури. Серед них:

  • Пам’ятник Тарасові Шевченку в смт Коломак
  • Братська могила радянських воїнів в смт Коломак
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці в с. Мала Комишуваха
  • Коломацький краєзнавчий музей

Також на території громади діють кілька творчих колективів, зокрема хор “Колос”, ансамбль “Коломачанка” та фольклорний гурт “Джерело”.

Коломацька селищна громада – це динамічно розвинена територіальна громада, яка має великий потенціал для економічного та соціального розвитку. Громада має розвинену інфраструктуру, диверсифіковану економіку та багату культурну спадщину.

Часто задавані питання

  1. Який адміністративний центр Коломацької селищної громади?
  2. Які водойми протікають через територію громади?
  3. Які промислові підприємства працюють на території громади?
  4. Які пам’ятки історії та культури можна знайти на території громади?
  5. Які творчі колективи діють на території громади?

“`

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 14 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".