Ігнатпільська сільська рада
Редактор: Михайло МельникІсторична довідка
Ігнатпільська сільська рада — колишня адміністративно-територіальна одиниця та орган місцевого самоврядування, що існувала в Овруцькому районі на теренах сучасної Житомирської області України.
Перші згадки про населені пункти, що входили до складу сільради, з'явилися на початку XVII століття. У 1603 році було засновано село Ігнатпіль, яке стало адміністративним центром.
Адміністративно-територіальний устрій
У різні часи Ігнатпільська сільська рада входила до складу різних адміністративно-територіальних одиниць:
- Коростенської округи Волинської губернії (1923-1925)
- Овруцького району Київської області (1925-1932)
- Житомирської області (з 1932)
Територія сільської ради поділялася на такі населені пункти:
- Ігнатпіль
- Велика Хайча
- Мала Хайча
- Сорокопень
- Старовичі
Органи влади
Вищим органом влади в Ігнатпільській сільській раді була сесія сільської ради, що скликалася не рідше одного разу на квартал. До складу сесії входили депутати, обрані жителями села.
Виконавчий орган сільської ради — виконавчий комітет — очолював сільський голова. Виконком забезпечував реалізацію рішень сесії та здійснював поточну діяльність сільської ради.
До структури сільської ради входили різні відділи та комісії, відповідальні за освіту, охорону здоров'я, культуру, господарські питання тощо.
Соціально-економічний розвиток
Основною економічною діяльністю в Ігнатпільській сільській раді було сільське господарство. На території ради розташовувалися колгоспи та радгоспи, які вирощували зернові культури, кормові трави, картоплю та овочі. Розвивалося також тваринництво, зокрема розведення великої рогатої худоби та свиней.
У сфері освіти в сільраді діяли дві середні школи та кілька початкових шкіл. Медичне обслуговування забезпечувала сільська лікарська амбулаторія.
Культурно-дозвіллєвими закладами були сільський будинок культури, бібліотека та клуб. Також на території ради функціонували стадіон та спортивний майданчик.
Ліквідація
У 2020 році в рамках адміністративно-територіальної реформи в Україні Ігнатпільська сільська рада була ліквідована. Села, що входили до її складу, увійшли до новоутвореної Великохайчанської сільської територіальної громади.
Ігнатпільська сільська рада відігравала важливу роль у житті мешканців Овруцького району протягом кількох століть. Вона забезпечувала адміністративне управління, сприяла соціально-економічному розвитку та підтримувала громадське життя. Ліквідація сільради стала наслідком адміністративно-територіальних змін, спрямованих на оптимізацію місцевого самоврядування в Україні.
Питання, що часто задаються
- Коли була заснована Ігнатпільська сільська рада? (1923 рік)
- Які села входили до складу сільради? (Ігнатпіль, Велика Хайча, Мала Хайча, Сорокопень, Старовичі)
- Хто очолював виконавчий комітет сільської ради? (Сільський голова)
- Яка основна економічна діяльність здійснювалася на території сільради? (Сільське господарство)
- Коли була ліквідована Ігнатпільська сільська рада? (2020 рік)
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень