https://reporter.zp.ua

Географія Лесото

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Лесото – південноафриканська країна, яка є гірським анклавом на території Південно-Африканської Республіки (ПАР). Загальна площа країни становить 30 355 км² (142-ге місце у світі), що трохи менше за площу Харківської області України. Лесото не має виходу до моря і повністю оточене територією ПАР з усіх боків.

Географічне розташування

Лесото розташоване в південній частині Африки, на південному сході від ПАР. Країна простягається з півночі на південь на 200 км і зі сходу на захід – на 150 км. Лесото межує з двома провінціями ПАР: з провінцією Фрі-Стейт на північному заході та з провінцією Квазулу-Натал на північному сході.

Топографія

Лесото – гірська країна. Більша частина її території лежить на висоті понад 1800 м над рівнем моря. Найвищою точкою країни є гора Тхабана-Нтленьяна (3482 м). Вузькі долини займають невелику частину площі країни. Лесото також відоме своїми численними плато, які називають "малоті".

Водні ресурси

Лесото не має постійних річок або озер. Однак у країні є багато сезонних річок, більшість з яких впадають в річку Оранжева, яка протікає вздовж південного кордону Лесото. Найбільшими річками країни є річка Каледон і річка Секонконе.

Клімат

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Лесото має субтропічний гірський клімат, який характеризується теплим літом і прохолодною, сухою зимою. Середньорічна температура в країні становить близько 13 ° C. Опадів випадає від 500 мм на рік у низинах до 1000 мм на рік у горах.

Флора і фауна

У Лесото представлені різноманітні екосистеми, від вологих гірських лісів до сухих трав'янистих рінин. У країні зустрічається більше 1000 видів рослин, у тому числі багато ендемічних видів. Фауна Лесото також різноманітна, включаючи такі види, як антилопи, зебри, леопарди та гіпопотами.

Природоохоронні території

У Лесото створено кілька природоохоронних територій для захисту його природного багатства. Найбільшим з них є Національний парк Сехлабатебе, який займає площу понад 700 км². Парк відомий своїми гірськими пейзажами, водоспадами та рідкісною гірською флотою.

Лесото – унікальна гірська країна, розташована в серці південної Африки. Його мальовничі пейзажі, багата історія та різноманітна культура роблять його привабливим місцем для відвідувачів та туристів.

Часто задаються питання (FAQ):

  • Яка висота гори Тхабана-Нтленьяна?
  • Яка найбільша річка в Лесото?
  • Чому Лесото відоме як "Країна Небес"?
  • Яка середня температура в Лесото?
  • Яке населення Лесото?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 15 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".