https://reporter.zp.ua

Дрюк Микола Федорович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Описовий профіль

 • Повне ім'я: Дрюк Микола Федорович
 • Дата народження: 2 вересня 1947 року
 • Місце народження: село Горяни, Мукачівський район, Закарпатська область, УРСР, СРСР
 • Національність: українець
 • Професія: політик, громадський діяч
 • Партійна приналежність: Компартія України (до 1991 р.), Соціалістична партія України (з 1991 р.), Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (з 2005 р.)

Біографія

Микола Федорович Дрюк народився 2 вересня 1947 року в селі Горяни на Закарпатті. Закінчив історичний факультет Ужгородського державного університету імені Франциска Скорини (1972 р.). Працював учителем історії та заступником директора середньої школи № 1 місті Мукачево (1972-1978 рр.).

У 1978 році був обраний першим секретарем Мукачівського міського комітету Компартії України. З 1982 року обіймав посаду секретаря Закарпатського обкому Компартії України, а з 1986 по 1988 рік очолював обком. У 1988-1990 роках був депутатом Верховної Ради УРСР XI скликання.

У 1990 році був обраний народним депутатом України. З 1991 року перебував у лавах Соціалістичної партії України, а з 2005 року – Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина".

У 2005-2014 роках Микола Дрюк обіймав посаду голови Закарпатської обласної ради. На виборах 2014 року був обраний народним депутатом України від партії "Батьківщина". З 2014 по 2019 рік очолював Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Політична діяльність

Політична діяльність Миколи Дрюка в основному була пов'язана з Соціалістичною партією України (СПУ). Він був одним із засновників партії та входив до її керівництва. У 2005 році покинув СПУ і приєднався до Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", яке на той час очолювала Юлія Тимошенко.

У складі "Батьківщини" Микола Дрюк двічі обирався до Верховної Ради України (2014, 2019 рр.). На парламентських виборах 2019 року він був включений до партійного списку під № 3, який очолювала Юлія Тимошенко.

Як депутат Верховної Ради Микола Дрюк у різні періоди очолював Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Комітет з питань бюджету, а також входив до складу парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Публіцистична діяльність

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Микола Дрюк є автором численних публікацій з питань політики, історії та економіки. Він опублікував книги "Спогади про Миколу Драгоманова" (2004 р.), "Закарпаття: політико-історичний словник" (2012 р.), "Сторінки історії краю" (2016 р.) та інші.

Микола Дрюк був активним учасником багатьох громадських і культурних заходів, присвячених вивченню та популяризації історії та культури Закарпаття. Він є членом Українського історичного товариства, Національної спілки журналістів України та Міжнародної спілки слов'янських журналістів.

Особисте життя

Микола Дрюк одружений, має двох синів. Його дружина, Ольга Ярославна, є викладачем Ужгородського національного університету.

Нагороди та відзнаки

Микола Дрюк нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня та орденом преподобного Нестора Літописця Української Православної Церкви. Він є також лауреатом журналістської премії імені Леся Мартовича.

Микола Федорович Дрюк – відомий український політик, громадський діяч і публіцист. Його діяльність пов'язана з Закарпаттям, де він тривалий час обіймав керівні посади та брав участь у вирішенні важливих питань регіону. Будучи активним членом Соціалістичної партії України та Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Микола Дрюк неодноразово обирався до Верховної Ради України, де очолював важливі комітети. Він також є автором численних публікацій з питань історії, політики та економіки.

Часто задавані питання

 1. Де народився Микола Дрюк?
  • Горяни, Мукачівський район, Закарпатська область, Україна.
 2. Які головні партії, в яких перебував Микола Дрюк?
  • Соціалістична партія України, Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
 3. Які книги написав Микола Дрюк?
  • "Спогади про Миколу Драгоманова", "Закарпаття: політико-історичний словник", "Сторінки історії краю" та інші.
 4. Які нагороди отримав Микола Дрюк?
  • Орден "За заслуги" III ступеня, орден преподобного Нестора Літописця, журналістська премія імені Леся Мартовича.
 5. У яких комітетах Верховної Ради України працював Микола Дрюк?
  • Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Комітет з питань бюджету, Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".