https://reporter.zp.ua

Анадирська затока

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Опис

Анадирська затока – найбільша затока Берингового моря, розташована у берегів Чукотського півострова, між мисом Чукотський та мисом Наварин. Затока простягається на 252 км у довжину та 152 км у ширину, а її площа становить приблизно 191 600 км². Максимальна глибина затоки – 152 м.

Береги Анадирської затоки переважно високі, скелясті та обривисті, з великою кількістю фіордів та бухт. У північній частині затоки знаходиться Чукотський півострів з гірським рельєфом, а в південній частині – Анадирська низовина.

Клімат

Клімат Анадирської затоки арктичний, з довгою, холодною зимою та коротким, прохолодним літом. Середня температура січня варіюється від -26 °C до -34 °C, а липня – від 6 °C до 12 °C. Опадів випадає мало, в основному у вигляді снігу, який часто падає протягом усього року.

Гідрологія

В Анадирську затоку впадає безліч річок, найбільшими з яких є Анадир та Юрункахай. Води затоки характеризуються низькою температурою (від -1,7 °C до 3 °C), високою прозорістю та відносно низькою солоністю (24-30 ‰).

Затока замерзає наприкінці жовтня – початку листопада і залишається вкритою льодом до червня. Льодовий покрив дуже товстий та суцільний, що ускладнює навігацію взимку.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Флора та фауна

Флора та фауна Анадирської затоки типові для арктичних морів. Серед водоростей переважають бурі та червоні, а також зелені та синьо-зелені. У затоці зустрічаються численні морські тварини, зокрема риби (минтай, камбала, лосось), морські ссавці (моржі, тюлені, кити), морські птахи (чайки, кайри) та безхребетні (краби, креветки).

Господарське значення

Північне узбережжя Анадирської затоки є важливим районом видобутку золота. Основні родовища зосереджені в басейнах річок Анадир та Юрункахай. На узбережжі розташовані два найбільших міста Чукотки: Анадир та Певек.

Затока є важливим транспортним шляхом, що з'єднує Чукотку з іншими регіонами росії. Влітку здійснюється судноплавство між Анадиром, Певеком та Владивостоком. Взимку навігація в затоці ускладнена важкими льодовими умовами.

Анадирська затока – велика і важлива затока Берингового моря, яка характеризується арктичним кліматом, суворими природними умовами та багатим біорізноманіттям. Затока має значне господарське значення, особливо у видобутку золота та транспорті.

Часто задавані питання

  1. Де розташована Анадирська затока?
  2. Які розміри Анадирської затоки?
  3. Який клімат в Анадирській затоці?
  4. Які річки впадають в Анадирську затоку?
  5. Яке господарське значення Анадирської затоки?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 15 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".