https://reporter.zp.ua

Абульфаз Ельчибей

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Абульфаз Ельчибей: Перший обраний президент Азербайджану

Ранні роки та освіта

Абульфаз Ельчибей народився 24 червня 1938 року у селі Келекі Ордубадського району Нахічеванської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки (теперішня Нахічеванська Автономна Республіка, Азербайджан). Його справжнє прізвище було Алієв, а прізвище Ельчибей, що означає "посланник", він взяв собі пізніше.

Ельчибей здобув освіту в Бакинському державному університеті, де вивчав арабську та перську мови. Після закінчення університету він певний час працював перекладачем.

Політична діяльність

У 1967 році Ельчибей став одним із засновників Народного фронту Азербайджану (НФА), який виступав за незалежність Азербайджану від Радянського Союзу. Ельчибей був обраний лідером НФА і став головним рупором опозиційного руху.

У 1991 році після здобуття Азербайджаном незалежності Ельчибей був обраний першим демократично обраним президентом країни. Він був популярною фігурою, але після виборів у країні виникла політична нестабільність і економічний занепад.

Правління та падіння

Правління Ельчибея характеризувалося зростанням етнічної напруженості в Нагірному Карабаху, регіоні, населеному переважно вірменами, який мав претензії на незалежність від Азербайджану. Уряд Ельчибея вдався до військових операцій проти вірменських сепаратистів, але вони не увінчалися успіхом.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Зрештою, політична та військова кризи призвели до збройного заколоту в Гянджі, другому за величиною місті Азербайджану. У відповідь на це Ельчибей усунув себе від управління країною і незабаром пішов з посади президента.

Останні роки

Після відставки Ельчибей переїхав до Туреччини, де продовжував виступати з критикою уряду Азербайджану. Він помер в Анкарі у 2000 році у віці 62 років.

Спадщина

Абульфаз Ельчибей був суперечливою фігурою, яку і хвалили, і критикували за його роль в історії Азербайджану. Деякі вважають його героєм і піонером національної незалежності, а інші вважають його відповідальним за нестабільність і конфлікти, які спустошили країну під час його правління.

Проте спадщина Ельчибея полягає в тому, що він був першим всенародно обраним президентом Азербайджану і символом демократичних прагнень азербайджанського народу.

Абульфаз Ельчибей був ключовою фігурою в історії Азербайджану, відігравши вирішальну роль у боротьбі країни за незалежність та становленні її першої демократичної республіки. Його спадщину, як лідера, який прагнув демократії і самовизначення, продовжують обговорювати і сьогодні.

Питання, що часто задаються

  1. Коли народився Абульфаз Ельчибей?
  2. Як він отримав своє прізвище Ельчибей?
  3. Хто був лідером Народного фронту Азербайджану?
  4. У який період Абульфаз Ельчибей був президентом Азербайджану?
  5. Через що Абульфаз Ельчибей пішов з посади президента?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".