https://reporter.zp.ua

Тарасовичі (Київська область)

# ,

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Тарасовичі — село, що зникло з карти України

Тарасовичі — колишнє село в Україні, Вище-Дубечанському районі (територія нинішнього Вишгородського району Київської області). Село було засноване в XVII столітті, а в 1999 році було офіційно ліквідоване. На місці села зараз знаходиться невеликий хутір із кількома будинками.

Історія Тарасовичів

Походження назви

Назва села походить від імені Тарас, яке є досить поширеним в Україні. Існує декілька версій походження назви села. За однією з версій, село було засноване козаком на ім’я Тарас, який втік з Правобережжя після Переяславської угоди. За іншою версією, село названо на честь місцевого поміщика Тараса Познякова, який мешкав тут у XVIII столітті.

Заснування села

Точна дата заснування Тарасовичів невідома. Однак перші згадки про село з’являються в документах XVII століття. Село входило до складу Київського воєводства Речі Посполитої. У XVII—XVIII століттях Тарасовичі були одним із найбільших сіл в окрузі.

Козацькі часи

У XVII—XVIII століттях Тарасовичі були одним із центрів українського козацтва. У селі була розташована козацька сотня, яка брала участь у багатьох війнах і повстаннях. У 1648 році Тарасовичі були захоплені військами Богдана Хмельницького. У 1667 році село було передано Польщі за Андрусівським договором.

Російська імперія

У 1793 році Тарасовичі були приєднані до Російської імперії. Село входило до складу Київської губернії. У XIX столітті Тарасовичі були невеликим селом із населенням близько 500 осіб.

Радянський період

У 1917 році в Тарасовичах була встановлена радянська влада. Село було включено до складу Київської області. У 1930-х роках у Тарасовичах було створено колгосп. Під час Другої світової війни село було окуповане німецькими військами. У 1943 році Тарасовичі були визволені радянськими військами.

Незалежна Україна

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

У 1991 році Тарасовичі стали частиною незалежної України. У 1999 році село було офіційно ліквідоване. На місці села зараз знаходиться невеликий хутір із кількома будинками.

Пам’ятки Тарасовичів

Козацька церква

Одной з головних пам’яток Тарасовичів була козацька церква, яка була побудована в XVII столітті. Церква була дерев’яною і мала три бані. У 1930-х роках церкву було зруйновано радянською владою.

Братська могила

У Тарасовичах знаходиться братська могила радянських солдатів, які загинули під час Другої світової війни. Могила була споруджена в 1950-х роках.

Висновок

Тарасовичі — село з багатою історією

Тарасовичі — село з багатою історією, яке було засноване в XVII столітті. У XVII—XVIII століть село було одним із центрів українського козацтва. У XIX столітті Тарасовичі були невеликим селом із населенням близько 500 осіб. У 1999 році село було офіційно ліквідоване. На місці села зараз знаходиться невеликий хутір із кількома будинками.

Запитання, що часто задаються

1. Коли було засновано Тарасовичі?

Точна дата заснування Тарасовичів невідома. Однак перші згадки про село з’являються в документах XVII століття.

2. Чому Тарасовичі були ліквідовані?

Тарасовичі були ліквідовані в 1999 році через відсутність населення. Село було розташовано в зоні відчуження Чорнобильської АЕС, і після аварії на станції все населення було евакуйовано.

3. Що знаходиться на місці Тарасовичів?

На місці Тарасовичів зараз знаходиться невеликий хутір із кількома будинками.

4. Чи можна відвідати Тарасовичі?

Так, Тарасовичі можна відвідати. Однак необхідно отримати спеціальний дозвіл від органів влади, оскільки село знаходиться в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

5. Чи є в Тарасовичах якісь пам’ятки?

Так, у Тарасовичах знаходиться братська могила радянських солдатів, які загинули під час Другої світової війни.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 01 01 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".