https://reporter.zp.ua

Провулок Академіка Філатова (Київ)

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Провулок Академіка Філатова: Хід історії від Менделєєва до Миколи Міхновського

Історія

Подорож в історію київського провулка Академіка Філатова – це захопливе занурення в минуле, яке переплітається з іменами видатних особистостей та значущих подій. Назва цього провулка є не просто адресою, це – оповідь про людей, які творили історію та залишили свій слід на цій землі.

Розташування

Провулок Академіка Філатова розкинувся в самому серці Києва, у Печерському районі, поблизу місцевості Чорна гора. Ця частина столиці відома своєю багатою історією, мальовничими вулицями та легендарними будівлями. Провулок слугує сполучною ланкою між вулицею Менделєєва та бульваром Миколи Міхновського, створюючи пішохідний шлях, наповнений історією та візуальним задоволенням.

Історичні події

У минулому провулок Академіка Філатова був свідком багатьох важливих подій. У 1860-х роках тут було збудовано Миколаївську браму, яка стала символом оборонної сили Києва. Брама служила в’їздом до міста з боку Подолу і була важливою частиною міських укріплень. На жаль, у 1930-х роках браму було демонтовано, і сьогодні можна лише уявити її велич у контексті історичного пейзажу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Архітектура

Провулок Академіка Філатова може похвалитися різноманітністю архітектурних стилів. Тут збереглись будівлі різних епох, від елегантних особняків до радянських житлових будинків. Один з найвідоміших будинків у провулку – житловий будинок № 4. Це споруда в стилі конструктивізму, збудована в 1930-х роках. Будинок відзначається чіткими лініями, геометричною формою та мінімалістичним декором. Він є яскравим прикладом архітектури сталінської доби.

Пам’ятки

У провулку Академіка Філатова розташовані різні пам’ятки історії та культури. Однією з них є пам’ятний знак академіку Василю Філатову, на честь якого названо провулок. Пам’ятник був встановлений у 1970 році та символізує внесок Філатова в розвиток медицини, особливо його дослідження у сфері офтальмології. Ще одним важливим пам’ятником є меморіальна дошка, присвячена Миколі Міхновському. Міхновський був видатним українським політичним діячем, ідеологом українського націоналізму. Дошка була встановлена на будинку № 10 у провулку, де Михновський провів останні роки свого життя.

Сучасність

Сьогодні провулок Академіка Філатова – це тихе і затишне місце, оточене зеленими насадженнями. Він є популярним місцем для прогулянок серед місцевих жителів та гостей міста. У провулку розташовані різні заклади: від продуктових магазинів до кафе та ресторанів. Це створює атмосферу, яка поєднує історичне минуле з сучасним комфортом.

Висновок

Провулок Академіка Філатова – це справжнісінька перлина серед київських вулиць. Його історія, архітектура та пам’ятки роблять його унікальним місцем. Провулок є не тільки сполучною ланкою між двома великими вулицями, а й мостом між минулим та сучасністю. Проходячи по ньому, можна відчути дух минулих епох і водночас насолодитися сучасним комфортом.

Часті запитання

  1. Яке історичне значення має провулок Академіка Філатова?
  2. Який архітектурний стиль переважає у провулку?
  3. Які пам’ятки розташовані у провулку Академіка Філатова?
  4. Як сучасний провулок Академіка Філатова відрізняється від свого історичного минулого?
  5. Які заклади можна знайти у провулку Академіка Філатова?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".