Як вибрати 3D-принтер?
Редактор: Михайло МельникКолись це здавалося фантастикою, а сьогодні – реальність, яку можна не лише побачити, а й помацати руками. Йдеться про технології, що просунулись далеко вперед. Вони дають змогу друкувати цілі фізичні об’єкти, а не лише зображення на папері чи іншому матеріалі. Використовують для цього спеціальне обладнання, за допомогою якого об’ємний предмет «народжується» методом нашарування. Так працює 3d принтер, який створює тривимірні моделі, пошарово додаючи матеріал знову та знову, поки виріб не буде готовий.
Пристрій керується цифровим файлом, який і задає йому координати руху. Товщина шару може бути різною, та зазвичай вона лежить у межах від 16 до 180 мкм. Чим нижчий цей показник, тим якіснішим буде виріб, але й часу на його виготовлення знадобиться більше.
Які види 3D-принтерів бувають?
Уперше така технологія почала використовуватись іще в 1980-х, але тоді вона була доступна лише найбільшим компаніям, які навчилися виготовляти прототипи своєї продукції. Сьогодні ж кожен, хто забажає, може поставити такий пристрій у себе вдома та використовувати його для різних цілей.
Різновидів 3D-принтерів є чимало, зокрема, такі:
- FDM/FFF – універсальне обладнання, яким зможуть користуватися як новачки, так і професіонали. Щоб такий принтер працював, використовують філаменти (спеціальні пластикові нитки).
- SLA/LCD/DLP – найкращий варіант для виготовлення об’єктів із великою кількістю деталей. Такі моделі забезпечують високоточний друк, а для роботи використовують рідкі смоли.
- SLS – принтери, якими користуються на промислових підприємствах, аби виготовляти складні предмети з підвищеною міцністю. Працюють пристрої за технологією лазерного спікання порошку.
Такі принтери дають власнику майже необмежені можливості, адже друкувати на них можна що завгодно, починаючи від фігурок улюблених персонажів з фільмів або мультиків і завершуючи запчастинами для дронів. Застосування ця техніка знаходить всюди – від сфери розваг до медицини, зокрема, в області виготовлення протезів і деяких видів імплантів, якими люди успішно користуються.
На які параметри звертати увагу під час купівлі 3D-принтера?
Є декілька важливих характеристик, які потрібно враховувати, вибираючи такий пристрій. З-поміж них такі:
- Робоча зона. Від її розміру залежатимуть і габарити об’єктів, які будуть друкуватись. Тож якщо моделі планується виготовляти великі, вибирати принтер потрібно з відповідною за розміром робочою зоною.
- Матеріал для друку. Залежно від призначення та виду пристрою він може підтримувати роботу з різними матеріалами – базовими чи спеціалізованими.
- Якість друку та його точність. На цю характеристику впливає роздільна здатність принтера. Тому важливо знати вимоги до якості поверхні об’єктів, які будуть друкуватися на пристрої.
- Рівень складності налаштувань та використання. Новачкам потрібно вибирати моделі з простим інтерфейсом і зрозумілими функціями, а професіонали впораються і зі складними системами.
Виробники пропонують як уже готові до роботи 3D-принтери, так і моделі-трансформери, які перед початком роботи потрібно зібрати з окремих частин. Другий варіант дає змогу детально ознайомитися з конструкцією пристрою та зрозуміти принцип дії.
Вибираючи 3D-принтер, потрібно звертати увагу й на додаткові його функції, наприклад, наявність камери, сенсорного екрана, підтримку Wi-Fi тощо. Завдяки таким «фішкам» робота з пристроєм стає зручнішою та ефективнішою. Що ж стосується вартості, то якісніші та надійніші агрегати коштують дещо дорожче, проте їх ціна виправдана надійністю та довговічністю обладнання.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривеньЗалишити коментар
