13 січня

13 січня – Щасливе число чи проклятий день?

Обчислення дня року

13 січня – це 13-й день року згідно з григоріанським календарем, який використовується в більшості країн світу. Після 13 січня залишається 352 дні (або 353 дні у високосний рік) до кінця поточного року.

Історичні події

13 січня є знаменною датою в історії, пов'язаною як з позитивними, так і негативними подіями:

  • Позитивні:
    • 1840: Підписання Бельгійсько-нідерландського договору, що визнає незалежність Бельгії.
    • 1930: Перший поїзд метрополітену проходить лінією між Московською та Парком Культури в Москві.
  • Негативні:
    • 1864: Затоплення пароплава "Бендіго" в Австралії, загинуло понад 120 пасажирів.
    • 1936: Початок так званого "чорного розстрілу" в Одесі НКВС СРСР, що призвів до смерті понад 500 цивільних осіб.

Тринадцятка у фольклорі

Число 13 часто асоціюється з нещастями та суеверами в різних культурах. У християнстві це число пов'язане з Юдою Іскаріотом, 13-м апостолом, який зрадив Ісуса Христа. У деяких країнах забобонні люди уникають проводити важливі події або приймати важливі рішення 13-го числа.

Чи справді 13 січня – нещасливий день?

Незважаючи на історичні та фольклорні асоціації, немає наукових доказів, які б підтверджують, що 13 січня є особливо нещасливим днем. Насправді, деякі люди вважають його щасливим числом. Наприклад, у Лотереї штату Мен 13 січня джекпот вигравався більше разів, ніж будь-якого іншого дня року.

13 січня – як і будь-який інший день року – має потенціал принести як хороші, так і погані події. Його історичне та фольклорне значення пов'язане із забобонами, але немає об'єктивних доказів, які б підтверджували, що цей день є нещасливим чи несприятливим для важливих подій.

Запитання, що часто задаються:

  1. Чи дійсно 13 січня – нещасливий день?
  2. Які історичні події пов'язані з 13 січня?
  3. Які забобони пов'язані з числом 13?
  4. Чи має 13 січня якесь особливе значення в інших культурах?
  5. Чи існують наукові докази, які підтверджують, що 13 січня є нещасливим днем?
Сподобалась стаття? Подякуйте на банку https://send.monobank.ua/jar/3b9d6hg6bd

▶️▶️▶️  Герус Андрій Михайлович

Залишити коментар

Опубліковано на 28 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні коментарі

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".
Сантехнік Умань